Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Streda, 23.8.2017
meniny má Filip

Galéria: Nový Rolls-Royce Phantom

30.7.2017 | Modely

Uniknuté fotografie, ktoré sme vám ukázali pred niekoľkými dňami sa síce ukázali ako pravdivé, no poriadne fotografie a video odhalili, že okrem výrazne odlišných svetlometov a predného nárazníka ide o dôsledne prepracovanú novú generáciu.

 
 Autor: Rolls-Royce
Vďaka novej hliníkovej platforme je nový Phantom napríklad o 30 percent ľahší, pevnejší a tým-pádom aj komfortnejší pretože ako váha, tak aj tuhosť karosérie má vysoký vplyv na jazdné vlastnosti.Aj vďaka kompletne prepracovaným nápravám, novej platforme a zároveň aj najnovšej generácie vzduchového pruženia, typická jazda Rolls-Royce ešte viac pripomína jazdu "ako na lietajúcom koberci."

 
 Autor: Rolls-Royce
Podvozok vykonáva milióny kalkulácii v každej sekunde s cieľom optimalizovať pruženie pre čo najkomfortnejšiu jazdu. Navyše, vďaka systému, ktorý pomocou dvoch kamier sleduje cestu, Phantom dokáže prednastavovať podvozok proaktívne a nie iba reaktívne, ako tomu bolo v minulosti. Viac ako 130 kilogramov tlmiacich materiálov sa stará o maximálne ticho, čo spolu s ďalšími vylepšeniami prinieslo ďalších 10 percent v tichosti oproti predchodcovi.

 
 Autor: Rolls-Royce
Prepracovaný dvanásťvalec s klasickým objemom 6,75 litra podáva výkon 420 kW (563 koní) a 900 Nm pri drasticky nízkych hodnotách - už od 1700 otáčok. Stačí si však pozrieť fotografie, ktoré pomerne úspešne zachytávajú prepych, ktorým budú zahŕňaní potenciálni majitelia nového Phantomu. Isteže, existencia Phantomu nie je vždy iba o racionálnych rozhodnutiach. Ide skôr o oslavu toho, kam je schopná táto automobilka posúvať hranice luxusu a výroby na mieru.

Viac v priloženej galérii alebo na videu z predstavenia... 

autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme