Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Utorok, 25.7.2017
meniny má Jakub

VIDEO: Elektrický Lucid Air sa po okruhu preháňal rýchlosťou 370 km/h!

17.7.2017 | Modely

Lucid Motors je americký startup, ktorý svoj prvý prototyp verejne predstavil koncom minulého roku. Nešlo štúdiu, ale prakticky hotové elektrické auto.

To okamžite vzbudilo pozornosť a v súčasnosti je už naň poradovník. Prví zákazníci totiž už zložili zálohu. Len pre zaujímavosť, porovnanie s Teslou má opodstatnenie - pre Lucid Motors pracuje pomerne veľký počet bývalých zamestnancov Tesly.

 
 Lucid Air
Auto sa bude vyrábať v dvoch verziách - s výkonom 400 alebo 1000 koní. Cena prvej bude začínať na 52-tisíc eurách a druhej na 165-tisíc. Na superšport so zrýchlením na stovku za 2,5 sekundy to nie je veľa. Do predaja by sa mal dostať už v roku 2019.

 
 Lucid Air
Auto je, podobne ako Tesla, pripravené na autonómnu jazdu, bude mať hi-tech pneumatické zavesenie s regeneratívnou ventilovou technológiou a batérie mu dodáva Samsung SDI - v tomto smere asi nič kvalitnejšie nemôže mať. Tie by mali mať 100 resp 130 kWh. To značí, že dojazd vy mal prekročiť hranicu 500 kilometrov.

Navyše teraz sa prezentoval ďalším úctyhodným výkonom - na testovacej dráhe dosiahol rýchlosť 370 km/h. Ako sa mu to podarilo, ukazuje nasledujúce video (udávaná rýchlosť je v míľach):

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme