Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Utorok, 25.7.2017
meniny má Jakub

Nový motor pre Renault Espace

11.7.2017 | Modely

Renault nás na novú pohonnú jednotku pripravuje už dostatočne dlho. Štvorvalcový agregát prepĺňaný turbodúchadlom sa nachádza nielen v znovuzrodenom modeli Alpine, ale mal by prísť aj v ostrom Mégane R.S..

Kým sa tak stane, nový, 1,8litrový agregát vymení staršiu 1,6tku, ktorá bola rovnako vyvíjaná so športovým oddelením RenaultSport. V modeli Espace TCe 225 EDC ako už naznačuje meno produkuje 165 kw, teda 225 koní a 300 Nm, ktoré posiela na prednú nápravu prostredníctvom 7-stupňovej prevodovky EDC (dvojspojková prevodovka).

 
 Autor: Renault
Kombinovanú spotrebu udáva výrobca na hodnote 6,8 litra na sto kilometrov, no máme za to, že v Espace bude dôležitý najmä väčší objem, ktorý by mohol pomôcť agilnosti vozidla a rovnako aj komfortu.

Okrem nového agregátu však pribudlo aj pár drobností v interiéri ako napríklad odvetrávané predné sedadlá, nové LED lampy v slnečných clonách, nová farba exteriéru (šedá Titanium) aj čalúnenia a dva nové typy diskov z ľahkých zliatin.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.