Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Utorok, 25.7.2017
meniny má Jakub

Tesla Model 3 a jej finálna podoba

10.7.2017 | Modely

Elon Musk predstavil svoj Model 3 už pred niekoľkými mesiacmi, no išlo iba o predprodukčné autá. Vozidlá na fotografiách, ktoré sprístupnili verejnosti včera sú ale už finálne kúsky a mnoho rozdielov sme nenašli, čo v automobilovom svete nie je úplne obvyklé.Pri Tesle sme si ale už zvykli na búranie stereotypov.

 
  Autor: Tesla
Model 3 by mal byť prevratným masovým elektromobilom, ktorého minimálny dojazd bude 345 kilometrov a stokilometrovú rýchlosť aj v najslabšom prevedení s pohonom jednej nápravy prekoná pod 6 sekúnd.

Elon Musk už dávnejšie sľúbil, že prídu nielen silnejšie verzie, ale aj autá s pohonom všetkých kolies. Spoločným menovateľom všetkých verzií má byť schopnosť komfortne prepraviť päť dospelých miest, čím dosiahli posunutím kabíny čo najviac vpred (čo pri absencií klasického pohonného ústrojenstva nebol taký problém) a dva úložné priestory - jeden vpredu, druhý vzadu.

 
 Autor: Tesla
Tesla ale tvrdí, že pôjde o najbezpečnejšie auto vo svojej triede, všetky autá Model 3 budú sériovo vybavené potrebným hardware pre funkciou autopilota, ktorá ale nebude štandardne dostupná a bude sa za ňu priplácať. Všetci zákazníci ale dostanú zabudovanú funkcionalitu Supercharging - teda rýchleho nabíjania. Prvé autá by sa mali dostať ku zákazníkom v polovici budúceho roka, pričom už dnes Tesla eviduje viac ako 370 000 objednávok. Škoda len, že nemáme fotografie aj finálneho interiéru.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.