Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 28.7.2017
meniny má Krištof

Najvýkonnejšia Škoda Octavia RS je teraz ešte výkonnejšia

3.2.2017 | Modely

Po predstavení „klasickej" Škody Octavia RS po facelifte sme sa dočkali aj nástupcu verzie RS 230. Dostala okrem iného vyšší výkon.

Škoda postupne aktualizuje jednotlivé verzie „mierne kontroverzne faceliftnutej" Octavie. Má to za sebou aj „bežná" Octavia či Octavia Scout. Ako posledná prišla na rad Octavia RS 230, z ktorej je vďaka vyššiemu výkonu teraz Škoda Octavia RS 245.

 
 Škoda Octavia RS 245 liftback


Čo sa dizajnu týka, rozdvojené predné svetlá dopĺňajú štandardne u najvýkonnejšej „eresy" aj 19 palcové zliatinové kolesá. V porovnaní so zvyškom ponuky verzií je RS 245 o 14 mm nižšia a rozchod zadných kolies je o 38 mm širší než u predchodcu. Do interiéru pribudli okrem iných aj voliteľné prvky ako nový infotainment s wi-fi hotspotom a LTE modemom.

 
 Škoda Octavia RS 245 kombi


Preplňovaný štvorvalec 2,0 TSI zostal zachovaný a teraz dosahuje výkon (uhádli ste) 245 konských síl (180 kW), teda o 15 viac ako predchodca. Stále tu štandardne nájdete aj elektronicky ovládanú spojku predného diferenciálu (VAQ). Na stovku to RS 245 liftback zvládne za 6,6 sekundy, zatiaľ čo kombi to trvá o desatinku dlhšie.

K dispozícii ostáva ako verzia liftback tak aj kombi. Škoda Octavia RS 245 sa prvý krát ukáže verejnosti na tohoročnom autosalóne v Ženeve.

Autor: Daniel Krnáč

 

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.