Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 28.7.2017
meniny má Krištof

Škoda predstavila terénnejšiu verziu Kodiaq Scout

27.1.2017 | Modely

Ako aj ďalšie modely Škoda, aj nový Kodiaq sa dočkal „terénnej kúry". Takto vyzerá verzia Scout.

Nové sedemmiestne SUV Škoda Kodiaq sa teší záujmu publika. Po predstavení „klasickej" verzie sme sa teraz dočkali aj tradičného Scouta s terénnejšími ambíciami.

 
 Škoda Kodiaq Scout


Kodiaq Scout dostane štandardne pohon všetkých kolies a nové plastové exteriérové prvky ako aj strieborný spodný lem predného a zadného nárazníku. Štandardne je vybavený 19 palcovými zliatinovými kolesami. Na priehradke pred spolujazdcom a vonkajších blatníkoch nájdete aj nenápadný odznak Scout.

 
 Škoda Kodiaq Scout


Svetlá výška verzie je 194 mm a pack pre nekvalitné cesty pridá na podvozok ochranné kryty pre motor, brudy či palivové hadice a káble. S touto verziou získate aj Off-Road Assist, možnosti voľby jazdných režimov, 10 farebné LED osvetlenie interiéru, poťahy z Alcantary, kovové pedále a infotainment s 8 reproduktormi.

 
 Škoda Kodiaq Scout


Pod kapotou nájdete jeden z troch motorov v niekoľkých výkonových variantoch. Prvý, 1,4 litrový preplňovaný benzínový štvorvalec s výkonom 110 kW (150 k), to na stovku zvládne za 9,8 sekundy druhý, benzínový štvorvalec 2,0 TSI s výkonom 132 kW (180 k), to zvládne za 8 sekúnd. Zrejme najpopulárnejšou voľbou však bude naftový štvorvalec 2,0 TDI s výkonom 110 kW (150 k) alebo 140 kW (190 k). Rýchlejší to zvládne na stovku za 8,9 sekundy a pomalší za 9,5 sekundy.

Škoda Kodiaq Scout sa v predajniach objaví zrejme niekedy tento rok.

Autor: Daniel Krnáč

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.