Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 28.7.2017
meniny má Krištof

Škoda Octavia Scout: Nová kombinácia motora a prevodovky a naďalej výhradne 4x4

21.12.2016 | Modely

Škoda Octavia liftback má po facelifte a s modelom vRS sa ukazuje aj prevedenie Scout v novom šate. Zmien je oproti predošlému prevedeniu málo, no nezostávajú len na povrchu.

Scout je aj naďalej vyšší o 30 milimetrov oproti Octavii Combi. Scout však disponuje paketom „pre zlé cesty". Ten obsahuje kryty častí podlahy, vrátane ochrany palivového a brzdového vedenia. Týmto pádom si Octavia Scout polepšila na poli nájazdový a výjazdových uhlov. Pri novinke teda môžete rátať s bezpečným nájazdom až do 14,5 stupňa a zadným výjazdom o hodnote 16,6 stupňa.


Škoda Octavia Scout


Scout sériovo disponuje pohonom všetkých štyroch kolies. Novinkou je ale možnosť skombinovať naftový dvojliter 2,0 TDI s výkonom 110 kW/150 koní a sedemstupňovú dvojspojkovú prevodovku DSG. Paradoxne, český trh dostane túto kombináciu len s výkonom 135 kW/183 koní. Dve naftové jednotky dopĺňa v ponuke jediný motor bežiaci na benzín, v podobe štvorvalca 1,8 TSI, s výkonom 132 kW/180 koní.


Škoda Octavia Scout


Interiér Škoda obohacuje o dotykový displej s uhlopriečkou 9,2 palca, ktorý ale nie je v základnej výbave. Doplnkové asistenčné systémy zahŕňajú systém sledovania mŕtveho uhla Rear Traffic Alert, no jeho špecifikom je sledovanie blížiacich sa áut pri cúvaní. Výbavu Škody Octavia Scout korunuje vyhrievaný volant.

Autor: Viktor Baláž

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.