Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 21.7.2017
meniny má Daniel

Mazda predstaví koncept s rotačným motorom - Nová RX-8?

28.10.2015 | Koncepty

Posledným modelom japonskej značky s Wankelovým rotačným motorom, bola Mazda RX-8. Po ukončení jeho produkcie, sa tento typ pohonu vytratil z ponuky značky. Po dlhých dohadách, sa Mazda vracia k „Wankelu", prostredníctvom konceptu. Mal by sa ukázať už tento týždeň na autosalóne v Tokiu.

„Ľudia si myslia, že Wankelove rotačné motory nedokážu spĺňať moderné emisné predpisy. Naši inžinieri, venujúci sa motorovým technológiám SkyActiv, prepracovali rotačný motor od základov. Niekedy v budúcnosti, by sa mal vrátiť na trh a bude niesť názov SkyActiv-R", potvrdil šéf vývoja značky Mazda, Kiyoshi Fujiwara, pre britský magazín Autocar.

 
Koncept s rotačným motorom od Mazdy


Z tohto vyhlásenia je celkom jasné, že rotačné motory sa vrátia do portfólia značky Mazda, s veľmi vysokou pravdepodobnosťou. Posledné informácie potvrdzujú, že Mazda sa chystá priniesť koncept športového vozu na autosalón v Tokiu. Rendre zobrazujú koncept RX-VISION. 

 
Mazda RX-8


Nebude žiadnym prekvapením, ak by sa postupom času potvrdil prírastok v športovom portfóliu Mazdy, práve na základe tohto konceptu. Japonské športové automobily zažívajú postupný vzostup z popola. Honda priniesla nový Civic Type-R a nástupcu legendárnej NSX. Toyota má svoju GT-86 a v spolupráci s BMW údajne pracuje na novej Supre. Mazda by po predstavení pokračovania svojho športového roadsteru MX-5, mohla byť na športovom vzostupe, práve vďaka nástupcovi modelov RX-8. Patrične sa naň tešíme.

Autor: Viktor Baláž
zdroj: carthrottle.com, roadandtrack.com


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.