Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 28.7.2017
meniny má Krištof

265 koňový Seat Leon ST Cupra začína od 25 480 eur

2.4.2015 | Modely

Ostré kombi Leon ST španielskej automobilky Seat bolo oficiálne predstavené na Slovensku. Na úvod začína na 25 480 eurách za 265 koňovú verziu.

Nový Seat Leon sa teší predajným úspechom. Zatiaľ čo v roku 2012 predstavoval vyše polovicu predajov automobilky model Ibiza, minulý rok ho porazil Leon s 39 percentami (Ibiza klesla na 38 percent).

 
 Seat Leon ST Cupra


Dobré meno mu robí aj verzia Seat Leon Cupra, z ktorej sme boli nadšení aj my. Teraz prichádza aj vo viac rodinne orientovanej verzii ST (kombi). Pred pár týždňami sme mali šancu vyskúšať si Seat Leon Cupra ST aj na medzinárodnej prezentácii.

Hoci cenu ostrého Leonu ST sme poznali už dlhšie, až dnes sme si ho naživo pozreli aj doma na Slovensku. Ako aj verzia hatchback, aj kombi (ST, Sports Tourer) disponuje rovnakým
dvojlitrovým preplňovaným benzínovým štvorvalcom. Na výber je verzia s 265 konskými silami a 280 konskými silami kombinovaná buď s manuálnou šesťstupňovou alebo sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Základná verzia s manuálom zvládne stovku za 6,1 sekundy, výkonnejšia s automatom za 6 sekúnd (len o 0,1 sekundy pomalšie ako hatchback).

V ponuke nájdete aj špeciálny pack so štvorpiestikovými brzdami a ešte tuhším podvozkom. Novinkou je napríklad aj väčší displej multimediálno-navigačného systému (pre celý rad Leon) alebo voliteľné oranžové kolesá. Podvozok Cupry je o 25 mm nižší a o 30 percent tvrdší ako klasický Leon. Veľkým plusom pre mnohých je možnosť úplného vypnutia elektronických stabilizačných systémov.

 
 Seat Leon ST Cupra


Základná verzia Seat Leon ST Cupra s výkonom 265 konských síl a manuálnou prevodovkou začína od 25 480 eur. Vo výbave nájdete od série aktívnu uzávierku predného diferecniálu (VAQ), progresívne riadenie s variabilným prevodovým pomerom, adaptívny podvozok, 18 palcové zliatinové kolesá, Full Led svetlá, autorádio s dotykovým displejom, AUX a USB konektormi, tempomat, automatickú dvojzónovú klimatizáciu či štart / stop systém. Výkonnejšia verzia Cupra ST 280 má navyše aerodynamický pack a 19 palcové kolesá.

Autor: DK
Zdroj: Seat


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.