Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 28.7.2017
meniny má Krištof

Audi predstavilo nové R8. Stovku dá za 3,2 sekundy

27.2.2015 | Modely

Nemecká automobilka Audi predstavila novú generáciu ich športového modelu R8. Zatiaľ s V10 motormi.

Prvá generácia športového Audi R8 s motorom v strede a pohonom všetkých kolies je tu s nami od roku 2006. Preto bola nová generácia už viac ako očakávaná. Automobilka sa rozhodla odhaliť model tesne pred Ženevským autosalónom.

 
 Audi R8 druhej generácie


Druhá generácia R8 je po dizajnovej stránke skôr miernou evolúciou ako revolúciou. Niekto bude mať možno aj problém ich z diaľky rozlíšiť. Nová generácia je podľa výrobcu o 50 kg ľahšia, no napriek tomu je karoséria o 40 percent pevnejšia. Vďaka novému šasi z uhlíkových vlákien a hliníku.

Podľa automobilky má ísť o doteraz najrýchlejšie Audi v histórii. Na pohon prvej ponúkanej verzie bude slúžiť V10 motor so suchou kľukovou skriňou a výkonom 540 konských síl. Stovku dá za 3,9 sekundy vyjde vás na 165 000 eur. Zatiaľ najvýkonnejšia V10 plus bude dosahovať výkon 610 konských síl a na stovku zrýchli za 3,2 sekundy. Zaplatíte za ňu 187 400 eur. Obe verzie využívajú výlučne automatickú sedemstupňovú prevodovku a pohon všetkých kolies. Neskôr sa máme údajne dočkať aj V8 a V6 modelov, s preplňovaním. Niektorí klebetia aj o naftovej verzii (čo sa nám však nevidí pravdepodobné).

Objaví sa aj elektrická verzia e-tron, ktorej dojazd stúpol na 450 km. Na rozdiel od predchádzajúcej generácie sa má dostať aj do sériovej výroby. Batérie sú usporiadané do tvaru T - integrované do stredového tunelu a za pasažierov.

Pretekársky špeciál R8 LMS má zdieľať 50 percent svojich dielov so sériovým autom.

Oficiálnu premiéru bude mať auto za pár dní na Ženevskom autosalóne.

Autor: DK
Zdroj: autonews.com, Audi, motorauthority.com, autoexpress.co.uk


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.