Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Pondelok, 29.5.2017
meniny má Vilma

Mitsubishi Lancer Evolution končí. Ešte rok si ho ale užijeme

3.6.2014 | Modely

Meno Lancer Evolution síce zrejme zmizne z portfólia japonskej automobilky, no ešte si ho chvíľu užijete. Asi jeden rok.

Aktualizované (4.6.2014):

Mitsubishi sa podľa nikoľkých internetových zdrojov rozhodlo touto generáciou ukončiť rad legendárnych rally áut s označením Lancer Evolution. Podľa americkej pobočky automobilky sa vša máme dočkať aj modelového roku 2015. Podľa topspeed.com však môže byť posledným. Uvidíme... 

Pôvodný článok (7.4.2014):

Legendárne auto s rally rodokmeňom sa zrejme nedočká novej generácie. Nahradiť ho však má nasledovník - kupé modelu 3000GT.

Už sme si akosi zvykli na fiktívny súboj Subaru Impreza a Mitsubishi Lancer Evo. Tak ako starneme a meníme sa aj my, tak sa mení aj život automobilových mien. Impreza už nemá bezrámové sklá a u nás sa už nepredáva. A tam kde sa predáva, už sa nevolá Impreza ale WRX

 
Aktuálny Mitsubishi Lancer Evo 10
Evo sa síce dokázalo takmer rovnakého receptu držať niekoľko dekád, no automobilka s ním zrejme tento rok definitívne končí. Desiata generácia tak bude posledná.

To však neznamená, že nebude mať dôstojného nástupcu. Recept na úspech sa však celkom zmení. Nové auto by malo prísť o pár dverí a podľa worldcarfans.com pribudne elektromotor a batérie. Hybridná technológia má byť prevzatá z modelu Outlander PHEV. Technickým základom by vraj malo byť nasledujúce ASX. Nasledovník tak bude zrejme menší ako aktuálny Lancer.

Autor: Automix.sk
Zdroj: worldcarfans.com, topspeed.com


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Modely