Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 28.7.2017
meniny má Krištof

Autosalón Paríž 2016: SEAT Ateca X-Perience mieri do terénu

24.9.2016 | Koncepty

Drsnejší vzhľad, vyššia svetlá výška a viacej nelakovaného plasstu naznačuje, že španieli chcú v Paríži upútať pozornosť.

Hoci verziu X-Perience prezentujú ako štúdiu, už teraz je jasné, že onedlho sa dobrodružná off-road verzia objaví v ponuke. Napokon verziu s identickým názvom ponúka aj SEAT Leon. Ateca X-Perience má oproti sériovému modelu zväčšenú svetlú výšku, inak yladené pruženie, terénne pneumatiky s vyšším profilom na špeciálnych 18-palcových diskoch z ľahkej zliatiny. Zvonka nechýbajú čierne plastové lemy blatníkov, modifikované nárazníky a lak karosérie odolný voči poškriabaniu.

Na pohon slúži motor 2.0 TDI s výkonom 140 kW (190 k) v kombinácii so 7-stupňovou prevodovkou DSG, možnosť manuálneho radenia rýchlostí je samozrejmosť. Pohon všetkých kolies 4Drive je doplnený elektronickou uzávierkou diferenciálu XDS. Karoséria je nalakovaná prírodnou, matnou olivovo zelenou farbou, exteriér dopĺňajú detaily ako chrómované pozdĺžne lišty strešného nosiča, zadný spojler a úplnou nofvinkou sú už motoristami dávno zabudnuté zásterky namontované na zadnom nárazníku.

Interiér je drsný tiež. Farby sú zladené s lakom karosérie, s ktorými kontrastuje oranžové prešívanie na volante, radiacej páke a poťahoch sedadiel. Ateca X-Perience má všetky najmodernejšie asistenčné systémy, ako aj systém infotainmentu Easy Connect najnovšej generácie s farebným dotykovým displejom 20,3 cm (8 palcov). SEAT Full Link umožňuje integráciu smartfónu, Connectivity Box jeho bezdrôtové nabíjanie. Nechýba exkluzívna aplikácia SEAT ConnectApp.

V zákulisí ssa šepká aj o tom, že SEAT pripravuje aj verziu FR a neskôr by mala pribudnúť aj športová verzia Cupra s maximálnym výkonom 290 koní.

Autor: Majo Bóna

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Koncepty