Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 28.7.2017
meniny má Krištof

Hyundai Ioniq – Auto s tromi druhmi alternatívneho pohonu

18.12.2015 | Koncepty

Ioniq je inovatívny kompaktný automobil s alternatívnym pohonom, ktorý bude predstavený začiatkom roka 2016 ako prvý sériovo vyrábaný automobil na svete, ponúkajúci tri druhy pohonného ústrojenstva s ultra nízkymi emisiami

 
 Nový Hyundai Ioniq
Auto bude využívať plne elektrický pohon a vyrábať sa bude aj s dvomi verziami hybridného pohonu, obe bnudú spolupracovať s benzínovým motorom. Automobilka navyše sľubuje - a skica to dosvedčuje - že z hľadiska aerodynamiky by sa mal dostať na špičku vo svojej triede.

 
 Nový Hyundai Ioniq
Meno Ioniq vzniklo spojením dvoch slov. Ion je elektricky nabitý atóm, čo má symbolizovať elektrický, respektíve čiastočne elektrický pohon. Druhá časť mena je odvodená od anglického výrazu unique (jedinečnosť).

Po svetovej premiére v januári v Kórei bude Ioniq v marci 2016 vystavený v Európe na ženevskom autosalóne a ešte v tom istom mesiaci aj v USA na New York Auto Show.

Autor: Martin Domček

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Koncepty