Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 28.7.2017
meniny má Krištof

G90 bude vlajkovou loďou novej kórejskej automobilky Genesis

11.11.2015 | Koncepty

Spoločnosť Hyundai Motor zverejnila prvé kresby luxusnej limuzíny, vyrábanej pod novou značkou Genesis. Model ponesie označenie G90, v Kórei sa bude predávať ako EQ900. Automobil by mal byť vybavený najmodernejšími technológiami a ukazuje, kam by chcela nová automobilka smerovať.

Nový model nahradí Hyundai Equus a svojimi rozmermi bude konkurovať takým limuzínam, ako napríklad BMW radu 7, alebo Mercedes triedy S. Auto sa začne najskôr predávať v Kórei, následne v Číne a USA, Európa príde na rad neskôr.

 
 Genesis G90


Ako sme už napísali pred pár dňami, pre dizajn vozidiel Genesis vzniklo nové oddelenie Prestige Design Division na čele s Lucom Donckerwolkenom. Ten kedysi navrhoval autá pre koncern Volkswagen. Zodpovedný je napríklad za prvú generáciu Škody Octavia a Fabia či Lamborghini Murcielago a Gallardo.

 
 Genesis G90


Do roku 2020 príde na trh spolu šesť modelov Genesis. Z nich budú tri sedany, ktoré doplní dvojica SUV a pravdepodobne aj jedno kupé. Zatiaľ to vyzerá tak, že v Európe sa chce luxusná divízia Hyundaiu predstaviť s kompletnou, alebo takmer kompletnou modelovou ponukou, takže to zrejme bude až na prelome tejto a budúcej dekády.

Autor: Martin Domček

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Koncepty