Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Pondelok, 29.5.2017
meniny má Vilma

Galéria

 5/33 
4
   
 
Nové Mitsubishi Eclipse už nie je kupé ale „Cross"
 
  
   
   
 
 
 
 
   
Nové Mitsubishi Eclipse už nie je kupé ale „Cross"Modelové označenie Eclipse sa vrátilo na vozy značky Mitsubishi. Ak si ešte pamätáte to pôvodné, možno budete zrejme z Eclipse Cross prekvapení.SUV sú in. Dokonca tak in, že napríklad Mitsubishi sa rozhodlo v prospech jedného dokonca zrušiť ich legendárny model Lancer Evolution. Ale to nie je všetko. Ak ste si pamätali, že Mitsubishi Eclipse je kupé z prelomu storočí, ani to už neplatí...

 
 Mitsubishi Eclipse Cross 2018


Privítajte na autosalóne v Ženeve odhalené SUV Mitsubishi Eclipse Cross. S dĺžkou 4 405 mm ide o konkurenta napríklad pre Nissan Qashqai.

Dizajnovo vychádza model z konceptu XR-PHEV, toto je však jeho sériová podoba. V interiéri nájdete aj nový infotainment systém je ovládaný pomocou touchpadu medzi prednými sedadlami. Podporuje aj systémy Apple CarPlay a Android Auto.

 
 Mitsubishi Eclipse Cross 2018


Pod kapotou sa objaví 1,5 litrový preplňovaný benzínový motor kombinovaný s automatickou CVT prevodovkou so simuláciou 8 stupňového sekvenčného radenia. Priaznivci nafty môžu voliť 2,2 litrový naftový motor kombinovaný s osemstupňovou automatickou prevodovkou.

 
 Mitsubishi Eclipse Cross 2018


Eclipse Cross bude využívať aj pohon všetkých kolies založený na tom z modelu Lancer Evolution. Systém meria uhol otočenia volantu, natočenia auta, krútiaci moment, rýchlosť kolies či silu brzdenia a tomu všetkému elektronicky prispôsobuje, na ktoré kolesá pôjde sila motora.

Čo sa cien týka, tie zatiaľ nie sú známe. Na európskom trhu sa má Mitsubishi Eclipse Cross objaviť niekedy na jeseň tohto roka.

Autor: Daniel Krnáč