Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Utorok, 23.5.2017
meniny má Želmíra

Galéria

 5/25 
4
   
 
Nový (Citroën) DS7 Crossback je ďalším luxusným pokusom
 
  
   
   
 
 
 
 
   
Nový (Citroën) DS7 Crossback je ďalším luxusným pokusomZnačka koncernu PSA s prémiovými ambíciami odhalila nové SUV. Volá sa DS7 Crossback a okrem luxusného interiéru disponuje aj nevídanými LED svetlami či 300 koňovým hybridom.Nedávno sa z modelovej línie DS automobilky Citroën stala separátna značka a premenovalo sa aj kompletné portfólio modelov. Teraz však predstavila značka DS prvý model od svojej „nezávislosti".

Nové SUV má názov DS7 Crossback jeho základom je rovnaká platforma EMP2, akú nájdete napríklad u Peugeotu 3008. Veľkosťou má byť auto blízko Audi Q5, pričom kufor má 550 litrov. Model využitie novú nezávislú zadnú nápravu a po vzore pôvodného Citroenu DS sa dočkáme aj „zázračného" pruženia - DS7 bude pomocou kamery sledovať cestu a prispôsobovať tuhosť tlmičov danému terénu.

 
 DS7 Crossback


Interiér je plný prémiových materiálov ako koža či alcantara. Dvojité sklá majú zaručiť dobré odhlučnenie a sedadlá vás dokážu pomasírovať, aj pomocou režimu s označením „mačacia labka". V ponuke nájdete aj veľkú presklenú strechu. Najväčší v ponuke, 12 palcový dotykový displej, slúži okrem infotainmentu aj na nastavenie kúrenia a rôznych prvkov auta.

Špecialitou DS7 majú byť LED svetlá z dielne Magnetti Marelli, ktoré sa pri odomknutí zmenia na fialové a vytvoria zaujímavú svetelnú šou. Svetlá zároveň každú minútu prispôsobujú tvar lúča svojmu prostrediu.

 
 DS7 Crossback


Pod kapotou sa objaví 6 motorizácií. Z benzínových to je 1,2 litrový preplňovaný trojvalec PureTech 130 kombinovaný so šesťstupňovým manuálom a 1,6 litrový štvorvalec THP 180 alebo ako výkonnejšia verzia THP 230, obe s osemstupňovým automatom. Ponuku naftových motorov predstavuje nový 1,5 litrový štvorvalec BlueHDi 130 so šesťstupňovým manuálom alebo 2,0 litrový štvorvalec BlueHDi 180 s osemstupňovým automatom.

Všetky vyššie spomínané verzie využívajú predný náhon. Ak chcete pohon všetkých kolies, bude k dispozícii hybrid E-Tense s osmestupňovým automatom a elektromotorom umiestneným na zadnej náprave. Na pohon všetkých kolies tak nepotrebuje kardan a poteší aj spoločný výkon systému 300 koní (z toho 200 má benzínový 1,6 THP).

 
 DS7 Crossback


To čo vidíte na fotkách je sériový DS7 Crossback a v predajniach by sa mal objaviť začiatkom roku 2018. Verejnú premiéru však zažije už o pár dní na ženevskom autosalóne. Zaujímavosťou je, že koncern PSA plánuje (nielen) DS7 predávať aj v USA.

Autor: Daniel Krnáč