Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 28.7.2017
meniny má Krištof

Galéria

 1/66 
0
   
 
Tri najkrajšie koncepty v Ženeve predviedli Bentley, Giugiaro a Seat
 
  
   
   
 
 
 
 
   
Tri najkrajšie koncepty v Ženeve predviedli Bentley, Giugiaro a SeatOkrem nových modelov sa na autosalóne v Ženeve predviedli aj mnohé nádherné koncepty. Medzi najkrajšie patrili tie v stánkoch Bentley, Giugiara či Seatu. Veľké autosalóny jednotlivé automobilky využívajú aj na prezentáciu umenia svojich dizajnérov. Predvádzajú tam štúdie vlastnej budúcnosti a testujú, ako na jednotlivé pokusy reaguje verejnosť. Krivky z konceptov potom v nasledujúcich rokov nachádzame na sériových modeloch. Aj tento rok bol ženevský autosalón plný nových štúdií a rozhodli sme sa pre vás vybrať trojicu(podľa nášho oka) najkrajších.

Bentley EXP 10 Speed 6 - budúci športový prírastok do rodiny?

Okrem nového Continentalu GT Speed do stánku Bentley lákal ešte jeden model. Mal ťažko čitateľné meno, nádherný zelený lak a krásne guľaté krivky. Koncept Bentley EXP 10 Speed 6 v sebe spája agresivitu športového vozidla s noblesnosťou prémiového grand tourera.

 Bentley EXP 10 Speed 6Predstavenie EXP 10 Speed 6 bolo jedným z mála prekvapení na ženevskom autosalóne, ktoré sa podarilo udržať v tajnosti do poslednej chvíle. Tento dvojsedadlový koncept nám zástupcovia automobilky predstavili až v predvečer autosalónu, na prezentácii Volkswagen Group.

Jednotlivými krivkami EXP 10 Speed 6 odkazuje na históriu automobilky, retro prvky nájdeme na viacerých detailoch vozidla. Odporúčame si však všimnúť predovšetkým predné svetlomety s logom Bentley, brúseným sklom vo vnútri optiky a okrajovými prstencami.

V interiéri Bentley vsadili na retro (alebo steampunk?) štýl, a tak tam okrem hnedej kože nájdeme drevené doplnky či historicky vyzerajúce pedále.

 Kompletnú a bohatú galériu nájdete pod článkomAj keď je EXP 10 Speed 6 stále len konceptom, vyzerá príliš uveriteľne na to, aby ho Bentley časom len nechalo ležať kdesi v zásuvke s nevyrobenými nápadmi. Ak by sa však britská automobilka rozhodla pre vývoj športovo vyzerajúceho grand tourera, tento ženevský koncept bude vhodnou inšpiráciou. Mohol by sa stať piatym modelom aktuálneho portfólia (Continental GT, Mulsanne, Flying Spur, Bentayga).

Italdesign Giugaro GEA - autonómne autá môžu byť nádherné

Aj tak legendárne dizajnové štúdio, akým Italdesign Giugiaro nepochybne je, sa pripravuje na príchod autonómnych vozidiel. Nová štúdia pomenovaná GEA sa pritom snaží dokázať, že aj autonómne autá môžu byť rýchle, luxusné a štýlové zároveň.

 Italdesign Giugiaro GEAKoncept GEA je odetý do tmavého modrého laku s názvom Obsidian Blue, má výrazne kontrastný svetlý interiér, svetlá s laserovou technológiou od Audi a obrovské, 26-palcové disky so 60 lúčmi. Medzi jeho jedinečné špecifiká patrí aj bezstĺpiková konštrukcia s protichodným otváraním dverí.

Ak vám vyrazili dych rozmery kolies, tak sa podržte, pretože GEA je naozaj obludne veľkým konceptom. Svojou dĺžkou 5 370 milimetrov dokonca prekonáva Audi A8.

 Italdesign Giugiaro GEAInteriér je pripravený na dlhé jazdy, predné sedadlá možno otočiť čelne k tým zadným, v kabíne nechýbajú ani dva veľké 19-palcové displeje. Štúdiu papierovo poháňajú štyri elektromotory s celkovým výkonom 764 konských síl a maximálnou rýchlosťou 250 km/h.

SEAT 20V20 - Španieli leonizujú svoje portfólio

Posledným z nášho výberu najkrajších konceptov je ten od Seatu, pomenovaný 20V20. Štúdia vyššie postaveného španielskeho crossoveru, alebo ak chcete malého SUV, lákala pohľady nielen svojím výrazným lakom, ale i krivkami. Tie si novinka „prepožičala" z populárneho Leonu.

 Túto a mnoho ďalších fotografií nájdete v galérii pod článkomV označení štúdie 20V20 možno rozoznať zakódované meno Vision 2020, ktoré napovedá o budúcom smerovaní značky. V tomto koncepte sa Seat snažil prepojiť siluetu športového štvordverového kupé s typickým vzhľadom SUV. Výsledok je na prvý pohľad príťažlivá kombinácia agresívneho výrazu s mohutnej karosérie s vysoko postavenou, ale pomerne krátkou kapotou.

Seat 20V20 je dlhý až 4 659 milimetrov, široký 1 648 milimetrov a stojí na masívnych 20-palcových diskoch. Expresívny výraz podčiarkujú snáď už pre Seat ikonické obrysy predných svetlometov s technológiou full-LED.

Štúdia by mala byť schopná poňať všetky dostupné benzínové motory TSI s výkonom do 300 koní, tie naftové maximálne s 240 konskými silami. O prípravách SUV modelu s logom Seatu na kapote vieme už dlho. Odhalením, podľa nás, vydareného konceptu, Seat dáva jasne najavo svoje plány. A zatiaľ vyzerajú veľmi dobre. Kompletnú galériu nájdete pod článkom.

Autor: MB