Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Pondelok, 29.5.2017
meniny má Vilma
Všetko pre vodičov - Auto lexikón

N-skupina - Patria do nej vozidlá určené pre motoristický šport s minimálnym rozsahom úprav - dovolené je len použitie ľubovoľných tlmičov, pružín a riadiacej jednotky motora.

NBA - Brzdový asistent zvyšujúci účinok bŕzd.

Náprava De Dion - Náprava De Dion je dnes zriedka používaným typom konštrukcie zadnej hnacej nápravy. Táto konštrukcia spája prednosti nezávislého zavesenia kolies a tuhej nápravy. Na rozdiel od uhlovej nápravy sú kolesá nápravy De Dion spojené tuhým nosníkom, čím je fixovaná ich vzájomná poloha (podobne ako pri tuhej náprave). Na rozdiel od tuhej zadnej poháňanej nápravy je však pri náprave De Dion rozvodovka spojená s rámom alebo karosériou, je teda súčasťou odpružených hmôt.

Náprava MacPherson  - (McPherson) Zavesenie typu MacPherson je realizované priečnym ramenom uchyteným pod osou kolesa. Výhody tejto konštrukcie sú v malej neodpruženej hmote, robusnej konštrukcii spodného ramena (väčšinou trojuholníkového tvaru) a kompaktnej stavbe.

Nízkoprofilové pneumatiky - Pneumatiky u ktorých pomer výšky k šírke je menej jako 65 %. Sú vhodné pre razantnejšiu jazdu športovného štýlu. Na suchej a kvalitnej vozovke majú nízkoprofilové pneumatiky dobré jazdné vlastnosti, čo však neplatí na mokrej, alebo snehom pokrytej vozovke. Vozidlu dodávajú športovný a atraktívny vzhľad.

Nenašli ste hľadané slovo?

Napíšte nám ho a my Vám ho objasníme.