Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Pondelok, 29.5.2017
meniny má Vilma
Všetko pre vodičov - Auto lexikón

MDI - (Media Device Interface) Skratka MDI označuje spôsob pripojenia externého zariadenia k autorádiu. Vďaka tomuto rozhraniu je možné, pomocou prepojovacieho kábla pripojiť napríklad iPOD k audio sústave automobilu. Pripojené zariadenie je potom možné ovládať pomocou tlačidiel na rádiu alebo volantu.

MPI - (Multi Point Injection) - je označovanie viacbodového vstrekovania paliva benzínových motorov pri automobiloch značky VW GROUP.

MSR - (Motor Schleppmoment Regulung) Protišmykový systém pri intenzívnom brzdení motorom - ak vodič podradí, alebo uberie plyn na šmykľavej vozovke môže sa dostať do šmyku - MSR rozozná tento jav a brzdenie motora zmierni.

MT - (Manual Transmision) Mechanická prevodovka.

Maxi-DOT - Maxi-DOT je označenie displeja palubného počítača. Toto označenie používa napríklad automobilka Škoda.

Mazda - Japonská automobilka.

Micro Hybrid - Ako Micro Hybrid je označovaný automobil vybavený systémom Start & Stop. Micro Hybrid tak vlastne zo všetkých troch druhov hybridov reprezentuje technicky najjednoduchší variant hybridného pohonu.

Mikrospánok - Nevyspanie, ťažké jedlá, zlé vetranie a teplo v kabíne, spiaci spolujazdec a predovšetkým dlhá monotónna jazda – to všetko stojí za vznikom mikrospánku. Podľa expertov je každá piata nehoda spôsobená práve únavou vodiča a mikrospánkom.

Mild Hybrid - Ako Mild Hybrid je označovaný hybridný automobil, u ktorého sa elektromotor na pohybe nikdy nezúčastňuje sám. Elektromotor iba pomáha klasickému motoru pri rozjazde alebo pri akcelerácii automobilu.

Motor - (engine) Motor je stroj meniaci určitý druh energie na mechanickú prácu.

Multitronic - Pomenovanie Multitronic používa automobilka Audi na označenie bezstupňovej automatickej prevodovky. Prevodovka Multitronic funguje na princípe variátor.

Nenašli ste hľadané slovo?

Napíšte nám ho a my Vám ho objasníme.