Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Pondelok, 29.5.2017
meniny má Vilma
Všetko pre vodičov - Auto lexikón

HDI - (High Pressure Direct Injection) - Vysokotlakové vstrekovanie dieselových motorov - označenie pre Citroen a Peugeot.

HHC - (Hill Hold Control) Elektronický systém, ktorý uľahčuje rozjazd do kopca – rozjazdový asistent.

HID - (High Intensity Discharge) Xenénové svetlomety.

HPI - (High Precision Injection) Skratka HPI označuje novú generáciu motorov BMW s priamym vstrekovaním benzínu. Motory HPI dokážu regulovať pomer vzduchu a benzínu s presnosťou na dva miligramy benzínu. Prívod čerstvého vzduchu sa riadi systémom Valvetronic. Motory sú vybavené turbokompresorom Twin Scroll, ktorý zvyšuje výkon motora.

HTP - (High Torque Performance) - je označovanie motoru VAG 1.2l, ktorého najväčšou prednosťou je dosahovanie vysokého krútiaceho momentu už pri nízkych otáčkach.

HUD - (Head-Up Display) Head-Up Display je prvok aktívnej bezpečnosti, ktorý zobrazuje všetky dôležité informácie (rýchlosť, smer, navigácia a výstražné oznámenie) priamo do vodičovho zorného poľa. Informácie sú premietané cez čelné sklo a vodičova pozornosť je nerušená. Virtuálne sa obrázok objaví približne dva metre od neho, nad koncom kapoty.

Hatchback - je typ automobilovej karosérie. V tejto kategórii vozidiel sú automobily s uzatvorenou karosériou a šikmou výklopnou zadnou časťou. Podľa počtu dverí sa tieto vozidlá označujú ako trojdverové alebo päťdverové. Prvým automobilom s karosériou hatchback bol Renault 16.

Hybrid - Vozidlá disponujúce dvoma rôznymi pohonnými jednotkami.

Hybridný pohon - Hybridným pohonom je nazývaný taký pohon, ktorý využíva niekoľkých rôznych zdrojov energie na pohon jedného dopravného prostriedku.

Nenašli ste hľadané slovo?

Napíšte nám ho a my Vám ho objasníme.