Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 28.7.2017
meniny má Krištof

Seat: S aplikáciou pre iPhone si skontrolujete auto z mobilu

16.8.2016 | Autoporadňa

Seat má ako prvá automobilová značka na svete aplikáciu kompatibilnú s CarPlay

Aplikácia SEAT DriveApp, vyvinutá pre operačný systém Apple iOS, je už k dispozícii v App Store, avšak zatiaľ iba pre Španielsko, pre ostatné krajiny by mala byť dostupná v priebehu najbližších týždňov. Inak povedané - v slovenskom App Store juešte nenájdete, ale ak si ho zmeníte na španielsky, môžete si ju prezrieť. (Verzia pre Android existuje na Google play už dlhšie, podľa hodnotení užívateľov však s ňou nevládne prílišná spokojnosť.)

 
 Seat DriveApp


Okrem bežných funkcií, typických pre CarPlay, umožňuje nová aplikácia prístup k prevádzkovým dátam vozidla - napríklad upozorňuje vodiča na plánované servisné úkony, informuje ho o tlaku vzduchu v pneumatikách alebo avizuje ponuky najbližších autorizovaných predajcov značky. Hneď po jej vydaní vývojári začali pracovať na aktualizácii, ktorá ďalej rozšíri jej možnosti, nová verzia by taktiež mala prísť na trh najneskôr na jeseň.

Táto technológia je dostupná pre modely Ateca, Ibiza, Toledo, Leon a Alhambra vyrobené v júni 2016 a neskôr, ktoré využívajú Full Link.

 
 DriveApp - Screenshoty z App Store


Full Link je taktiež technológia na integráciu smartfónov kompatibilných s protokolmi MirrorLink, Android Auto a Apple CarPlay cez USB kábel. Po prepojení môžete využívať na displeji auta navigáciu zo smartfónu (napríklad Sygic), posielať hlasové správy, prehrávať hudbu alebo využívať sociálne siete a niektoré ďalšie aplikácie. Pripojený iPhone musí mať iOS 9.0 a vyšší.

Autor: Martin Domček

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Autoporadňa