ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Prvá jazda: Ford Edge je univerzálne medzinárodným SUV (+video)

7.9.2016 | Testy

Nová vlajková loď Fordu, SUV menom Edge, sa pomaly blíži aj do našich predajní. Aké je a čo si odnieslo zo svojej pôvodnej, americkej verzie?

Ford je jednou z automobiliek, ktoré sa snažia svoje portfólio áut naprieč kontinentmi čo najviac unifikovať. Dôkazom je aj nový Ford Mustang, ktorý sa po niekoľkých dekádach predáva konečne aj v Európe. Globálnych modelov je však viac a najnovším prírastkom je nové, „vlajkové" SUV menom Ford Edge. Doteraz sa Edge prevádal v Severnej a Južnej Amerike, Rusku a východnej Ázii.

Odkiaľ sa tu Ford Edge vzal

V USA ho síce verejnosť pozná už dve modelové generácie, no k nám sa dostáva až teraz. Prvá generácia vznikla ešte ako spolupráca Fordu a Mazdy (spoločná platforma s CX-9 a predchádzajúcou Mazdou6). Určená bola prioritne pre USA. Druhá, aktuálna generácia (už čisto z dielne Fordu) má byť akýmsi luxusným vrcholom SUV ponuky automobilky. Vo Forde vidia ako jeho priamu konkurenciu autá ako Volvo XC90 či Audi Q5.

 
 Ford Edge


Ford Edge je 4 808 mm dlhý, 2184 mm široký a maximálne 1 707 mm vysoký. Jeho hmotnosť sa pohybuje okolo dvoch ton a základom modelu je rovnaká C/D platforma ako u nového Mondea a S-Maxu.

Pod kapotou sa na našom trhu objavia dve verzie naftového štvorvalca 2,0 TDCi. Slabšia má výkon 132 kW / 180 k, krútiaci moment 400 Nm a kombinovaná je so šesťstupňovým manuálom. Výkonnejší variant má výkon 154 kW / 210 k, krútiaci moment 450 Nm a kúpite ho výlučne v kombinácii so šesťstupňovým dvojspojkovým „automatom" (Getrag).

 
 Ford Edge


Obe verzie disponujú štandardne automatickým pohonom všetkých kolies a na stovku by sa mal Edge zvládnuť rozbehnúť za 9,9 alebo 9,4 sekundy. Výrobca uvádza obom verziám priemernú spotrebu 5,8 až 5,9 l/100 km (v závislosti od pneumatík a kolies).

Benzínový motor zatiaľ v pláne nie je, no jeho prítomnosť v budúcej ponuke agregátov nie je vylúčená. Rovnako ako hybridná verzia ponúkaná zatiaľ len v USA. Všetko však závisí od záujmu európskych zákazníkov.

 
 Ford Edge


Medzi najzaujímavejšie prvky Edgu patrí adaptívne riadenie (v závislosti od verzie). Na rozdiel od systémov s variabilným prevodom v samotnej prevodovke riadenia má však Edge len jednoduchý servomotor umiestnený vo volante. Motor pomocou ozubeného pastorku neustále jemne podľa otáča ozubené koliesko čím akoby menil uhol otočenia volantu.

 
Rozmontovaný systém adaptívneho riadenia Ford Edge


Druhou zaujímavosťou je systém aktívnej redukcie hluku v aute. Tri špeciálne mikrofóny umiestnené na strope snímajú hluk a pomocou reproduktorov vytvárajú protivlny, ktoré potom znižujú hlučnosť spôsobenú motorom.

Americký verzus európsky Edge

Aj Edge je vrámci stratégie One Ford autom využívajúcim rovnaký základ pre všetky svetové trhy. Rozdiely tu však stále nájdete. Odhliadnuc od výberu motorov má napríklad model pre USA vzadu dva tlmiče pre každé koleso. To údajne zabezpečuje kompromis jazdných vlastností bližšie k pohodliu. Európska verzia má len jeden tlmič na koleso a je naladená pre lepšie jazdné vlastnosti. Tak si to väčšina Európanov žiada.

 
šasi Ford Edge


Ďalším rozdielom sú napríklad hrubšie a lepšie zvuk izolujúce sklá v európskej verzii. Európania si viac potrpia na kvalitu interiéru, preto sú v našej verzii obnažené kovové časti zakryté plastami a nájdete tu viac čalúnenia aj kobercov.

Ako to jazdí

Podobne ako aj iné Fordy, aj Edge ponúka veľmi dobrý kompromis medzi pohodlím a jazdnými vlastnosťami. Aj vďaka nezávislému zaveseniu zadných kolies. Výkon je dostatočný u oboch výkonových verzii no 2 tony je už v niektorých situáciách cítiť. Edge však na oplátku poskytuje veľkorysý vnútorný priestor.

 
 Ford Edge


Adaptívne riadenie je tiež citeľné. V praxi sa prejavuje tak, že nemusíte toľko točiť volantom aby ste dosiahli požadovaný uhol otočenia kolies. Prispôsobuje sa aj rýchlosti jazdy.

Subjektívne funguje aj aktívne potlačovanie hluku, hlavne čo sa týka eliminácie hluku motora. Vypnúť sme ho však kvôli porovnaniu nevedeli.

Čo sa týka cien Fordu Edge, tie naše sa dozvieme niekedy tento rok. V Anglicku sa však základná cena pohybuje okolo 30 000 libier, čo by u nás malo znamenať čisto odhadom okolo 30 000 eur.

Pod článkom nájdete aj krátke video z našich bezprostredných dojmov z auta z nášho testu v okolí Mníchova.

Autor: Daniel Krnáč

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme