ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

VIDEO: Bugatti Chiron a Veyron spoločne v perfektnom videu

21.1.2017 | Revue

Bugatti Chiron je absolútnym triumfom automobilového inžinierstva. Vyzvať na férovku fyzikálne zákony chce riadnu dávku trúfalosti. Inžinieri legendárnej francúzskej značky to však po desiatich rokoch dokázali opäť. Vďaka portálu Drivetribe sa k nám dostalo prvé video z kanálu Car Sins, ktorým nás previedol skvelý Jethro Bovingdon. Pocíťte silu!

„Feel the force!" - „Pocíťte silu!". Presne takýto názov nesie video, kde sa prvý krát stretávajú dve legendy značky Bugatti. Modely Veyron a Chiron doteraz vo videu žiadneho blogera nefigurovali v takejto miere dohromady. Kanálu Car Sins sa teda poradil husársky kúsok. Jethron Bovington si síce nezašoféroval najnovší model Chiron, no video začína za volantom jeho predchodcu v ostrej verzii Grand Sport Vitesse.Vyčítať Veyronu, že nie je dostatočne vzrušujúci a zároveň nikdy nesedieť za jeho volantom, či na sedadle spolujazdca, je zbytočné a prostoreké. Samozrejme, aj Jethro tvrdí, že oproti až strašidelne puristickým strojom ako Pagani Zonda F, či Porsche Carrera GT ťahá Veyron za kratší koniec. Jeho kvality sú v absolútne niečom inom. Ide o kvalitu spracovania, vzrušenie z bezstarostne masívneho zrýchlenia, či dojem, že ide o nekompromisne excelentne poskladaný stroj. Je však jeden človek, ktorému Veyron vďačí za svoje danosti pomerne viac ako ostatným.


Bugatti Chiron


Človek, ktorého inžinieri pri vytváraní míľnikov automobilového sveta v podobe dvoch novodobých Bugatti počúvali najviac, sa volá Loris Bicocchi. Ten sa stará o to, aby Jethro nezaparkoval 1 500 koňový Chiron do jarku a užil si jeho rýchlosť v tých najpovolanejších rukách. Článok o Bugatti Chiron a jeho neuveriteľných cifrách sme priniesli v priebehu tohto konca leta a odporúčame si ho pred pozretím videa prečítať.

Pokiaľ neovládate Anglický jazyk, myslím, že sa nič nedeje. Práca kameramanov a skvelý hlas Jethra Bovingdona vám zaobstará veľmi príjemne strávených osem minút z víkendu.

Autor: Viktor Baláž

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme

Ďalšie články zo sekcie Revue