ATLAS.SK: Piatok, 24.3.2017
meniny má Gabriel

Lego batmobil v životnej veľkosti je dlhší ako Superb

16.1.2017 | Revue

Kto by nepoznal Lego, hračku s ktorou sa zahrajú aj dospelí. Ako sa vraví, nedospievame, len naše hračky sú väčšie a toto je Lego je toho príkladom.

Na práve prebiehajúcom autosalóne v Detroite sa okrem iných zaujímavých áut objavil aj tento „batmobil" vyrobený práve z Lega.

 
Batmobil z Lega vystavený na autosalóne v Detroite 2017


A ak sa vám nepodobá na žiadne Batmanove vozidlo, ktoré ste videli v hraných filmoch, pozrite si Lego Batman film. Áno, postavičky dánskej hračky už zosnovali aj film o „netopierom mužovi".

 
Batmobil z Lega vystavený na autosalóne v Detroite 2017


Tento batmobil postavili študenti pod záštitou Chevroletu a dĺžkou 5,18 metra prekonáva aj Škodu Superb. Váži približne 770 kilogramov a zložili ho ručne z 334 187 kúskov lega.

 
Batmobil z Lega vystavený na autosalóne v Detroite 2017


Tie samotné však vážia len 128 kíl a auto by pokope osamote neudržali. Preto je jeho základom hliníkový trubkový rám. Stavba trvala 222 hodín - tri mesiace práce, pričom sa stavalo 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Auto je síce len sochou bez vlastného pohonu, ale aj tak je to úctyhodná stavba. A stráviť tri mesiace stavaním filmového auta z Lega? Kde sa mám hlásiť na takúto brigádu? Stačilo mi vidieť radosť detí v publiku a hneď mám 8 rokov...

Autor: Daniel Krnáč

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Revue