ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

VIDEO: Lotus má prsty v najslávnejších autách sveta. Tu je 8 z nich

26.1.2017 | Revue

Automobilka Lotus je malá a vidieť ich vozy na cestách je považované za sviatok. Historicky má však táto norfolská automobilka prsty v tých najznámejších autách histórie. Žiadne logá, žiadna sláva, len fantastická práca britských inžinierov, ktorá do spolupráce s Lotusom vždy lákala tie najvplyvnejšie značky sveta.

Lotus je automobilka vyhlásená svojimi geniálnymi podvozkami a nastavením vozov. Malé mestečko na východe Anglicka je domovom automobilky a zároveň inžinierskej spoločnosti, ktorá ťahá pozornosť tých najvplyvnejších automobiliek už dlhé desaťročia. Lotus mal počas svojej existencie zásadný vplyv na techniku vozov z celého sveta. Málokedy sa však o týchto veciach dozviete z katalógov, alebo propagačných materiálov automobiliek.Pokiaľ má Lotus prsty v úprave a nastavení auta, daný voz nemusí nosiť žiadne logá, ktoré by tomu nasvedčovali. Ide o pocit, ktorý dostanete zo samotnej jazdy. Aj keď bol odkaz zakladateľa Lotusu Colina Chapmana „Simplify and ad lightness" a mnoho áut s týmto tvrdením nesúvisí, Lotusu vďačí rad automobiliek za to, že je v ich vozoch cítiť tú magickú ľahkosť bytia na cestách a hlavne v zákrutách. Pozrite si ďalšie video zo série prác slovenského YouTube kanálu VisioRacer.

Autor: Viktor Baláž

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme

Ďalšie články zo sekcie Revue