ATLAS.SK: Pondelok, 27.3.2017
meniny má Alena

Autom roku sa na Slovensku stal Opel Astra

18.2.2016 | Revue

Jediným vážnym konkurentom novej Astry bol napokon Superb, ostatné modely skončili s výrazným odstupom, poradie na treťom až siedmom mieste bolo však mimoriadne vyrovnané

 
 Astra si triumf v ankete Auto roku zopakovala po šiestich rokoch
Auto roka volí 15-členná porota, v ktorej sme mali zastúpenie aj my. Každý porotca mal k dispozícii 25 bodov, ktoré mohol rozdeliť medzi sedem finalistov, jednému modelu však mohol udeliť maximálne 10 bodov a svoje body musel prerozdeliť medzi minimálne tri autá.

Tak vznikol definitívny rebríček, v ktorom sa popri vyššie zmienenej Astre a Superbe na treťom mieste umiestnil malý sympatický crossover Suzuki Vitara. Ten o jediný bod predstihol štvrté Volvo XC90.

 
 Na druhom mieste skončil - s veľkým odstupom od prvého aj tretieho - nový Superb
Astra na tróne vystriedala minoloročného kráľa, presnejšie kráľovnú, Autom roku 2014 bola totiž na Slovensku Škoda Fabia. Tento model si tak zároveň zopakoval prvé miesto, ktoré v tejto ankete získal aj v roku 2010.

 
S náskokom jediného bodu pred štvrtým Volvom XC90 sa na stupeň víťazov prebojovala aj nová Vitara
Ako sme už spomínali, s výnimkou prvých dvoch miest bolo ďalšie poradie mimoriadne vyrovnané - autá na treťom až siedmom mieste delilo len 10 bodov, nižšie uvádzame presné výsledky.

Definitívne poradie vyzeralo napokon takto:

1. Opel Astra (102b.)

2. Škoda Superb (79b.)

3. Suzuki Vitara (44b.)

4. Volvo XC90 (43b.)

5. Hyundai Tucson (36b.)

6. BMW 7 (35b.)

7. Audi A4 (34b.)

Autor: Martin Domček

 

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Revue