ATLAS.SK: Pondelok, 27.3.2017
meniny má Alena

Ako znásobiť hodnotu auta sedemnásobne: koho doň posadiť?

6.2.2016 | Revue

Zvýšiť hodnotu Fiatu 500L niekoľko krát? Jednoduché. Odvezte na ňom niekoho známeho a dajte auto do dražby.

V septembri 2015 sa Pápež František po USA vozil na istom Fiate 500L. Do toho momentu nebolo toto malé MPV ničím špeciálne. Keby to bola základná slovenská verzia, stál by menej ako 12 tisíc eur. Prečo to spomínam?

 
 Spomínaný Fiat 500L


Chcete vedieť, za koľko bol tento kus vydražený? Na filadelfskej Auto Show, po 11 minútach a 19 záujemcoch - za 82 000 dolárov. To v prepočte znamená takmer 7 krát viac, ako stojí „obyčajný" kus u nás (v USA stojí základ 20 000 dolárov). Výťažok z aukcie poputuje rímskokatolíckej diecéze vo Filadelfii. Vysokej cene zrejme pomohol aj samotný pápež, ktorý vymenil obrnený papamobil za menšie a hospodárnejšie auto. Preto môže niekto tento Fiat 500L považovať za zmenu prinášajúci papamobil.

Víťazom samotnej dražby sa stala dvojica Michael a Kate Chapmanovci z Chapman Auto Stores. Predávajú tam autá značiek Nissan, Ford, Lincoln, Volkswagen, Chevrolet, Mazda, Chrysler, Dodge, Jeep a Ram (nie, Fiat nie). Hoci oficiálne neprezradili, na čo im auto bude, zrejme chcú pritiahnuť ľudí do predajne.

Pod článkom nájdete krátke video s pápežom voziacim sa na spomínanom Fiate 500L.

Autor: Daniel Krnáč
Zdroj: autonews.com, autoevolution.com


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme

Ďalšie články zo sekcie Revue