ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

10 najobľúbenejších áut redakcie Automixu za rok 2015 – 2. časť

1.1.2016 | Revue

Aké najzaujímavejšie autá sa nám tento rok dostali do rúk a čo nás na nich najviac zaujalo? Prispievam svojou päticou.

Jaguar XE 20d - Krásne odpustené

Čakali sme roky na plnohodnotný malý Jaguar so zadným náhonom. Ale oplatilo sa. Hoci pri mnohých praktických kritériách ho prekoná konkurencia, jazdné vlastnosti a dizajn si nás získali.

 
 Jaguar XE 20d


Škoda len nie príliš charizmatického, hoci veľmi úsporného naftového štvorvalca v našom testovanom aute. Do Jaguaru podľa nás patrí poriadny benzínový motor, ideálne šesťvalec.

Volkswagen e-Golf - elektrina, najlepší pohon pre najlepší hatchback?

Čo sa stane, keď z najlepšieho reprezentanta triedy hatchbackov vyhodíte spaľovací motor a nahradíte ho elektromotorom a batériami? Dostanete elektrický Volkswagen Golf. Hoci ide medzi elektromobilmi tejto veľkosti a výkonu o najdrahšieho zástupcu, je zároveň najlepším.

 
Volkswagen e-Golf


Poskytuje všetky výhody, kvalitu a ergonómiu klasického Golfu. Hoci reálny dojazd 190 kilometrov nie je stále ideálny, zatiaľ ho v tejto kategórii neprekonal žiadny elektrický hatchback.

VIDEOTEST: Seat Leon ST Cupra - načo snívať o Ferrari?

Ach, to bol krásny týždeň. Toto kombi s oranžovými kolesami bolo prvým autom, kvôli ktorého dizajnu ma zastavili policajti. Je výkonné, nie tak drahé, vyzerá dobre a jazdí parádne.

 
Seat Leon ST Cupra


Ak radi šoférujete, chcete výkon, potrebujete rodinné auto a hnusí sa vám diesel, neexistuje dôvod, prečo by ste mali pred Leonom Cupra uprednostniť hocičo iné. Normálne som sa zaľúbil...

BMW X6 M50d - Keď káže trh alebo Viva la dekadencia

Milujete ju alebo nenávidíte. Ak chcete svetu ukázať, kto si dokáže kúpiť potvrdzovač sebavedomia, kúpite si X6. A ak ste obúchali všetky peniaze na auto ale stále chcete čo najvyšší výkon, nie je lepšia voľba ako radový naftový šesťvalec s tromi turbami (áno, s tromi). Rozumíš.

 
BMW X6 M50d


Skúšali sme aj 575 koňové BMW X6M, z ktorého vám ponúkame videotest.

Volkswagen Passat BiTDI - maže prémiové rozdiely

Či vám to vonia alebo nie, najvýkonnejší naftový Passat je praktický, rýchly a poskytuje to, čo ste kedysi dostali len u prémiových značiek. Jeho ponuka farieb vám síce nespôsobí zimomriavky, no 6,1 sekundy na stovku pri spotrebe 5,3 l/100 km je silný argument pre BiTDI.

 
Volkswagen Passat BiTDI


Autor: Daniel Krnáč

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.