ATLAS.SK: Pondelok, 27.3.2017
meniny má Alena

Starý Fiat 500 dostal vyše 300 koní. Vďaka motoru Subaru

5.12.2015 | Revue

Istý Američam sa rozhodol, že pôvodný Fiat 500 z päťdesiatych rokov prispôsobí vlastným predstavám. To znamenalo preplňovaný motor zo Subaru a viac ako 300 konských síl.

V poslednej dobe sa roztrhlo vrece s bláznivými výkonovými úpravami malých veteránov. Spomeniem napríkald Trabant s pohonným ústrojenstvom Audi TT, zúrivý Polski Fiat s V-TEC turbom či Škodu 120 v V8 motorom. No a ďalším je pôvodný Fiat 500 z roku 1957 poháňaný štvorvalcovým boxerom Subaru.

 
 Fiat 500 s motorom Subaru


Karoséria auta je pôvodná ale rozšírená dielmi zo sklenených vlákien a vzadu bola upravená pre väčší motor. Aby bolo možné dozadu namontovať 2,5 litrový preplňovaný boxer štvorvalec s vyše 300 konskými silami, základom podvozku je nový trubkový rám. Auto má päťstupňovú manuálnu prevodovku a pohon zadných kolies. Zvýšiť tuhosť karosérie pomáha aj trubkový rám v interiéri a nové brzdy pochádzajú z Mini Cooper.

Stavba auta trvala 5 rokov, ktoré si jeho autor podľa vlastných slov poriadne užil. Zúrivá päťstovka vraj nemá žiadne problémy s chladením a šoférovať ju môžete každý deň. Auto bolo nedávno zverejnené na ebayi. Cena 25 000 dolárov žiadaná predajcom však nebola dosiahnutá. Takže predpokladáme, že bude čoskoro opäť na predaj. Najvyššia ponúknutá cena bola 19 555 dolárov a záujem o auto prejavilo 68 ľudí. Ak máte záujem, môžete číhať.

Pod článkom nájdete galériu s obrázkami.

Autor: Daniel Krnáč
Zdroj: bangshift.com, autoforum.cz, ebay.com


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Revue