ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

FOTOŠPECIÁL: Najbizarnejšie predĺžené limuzíny

28.10.2012 | Revue

Hummer alebo Cadillac sú najčastejším výberom pre vytvorenie predĺženej limuzíny. No existujú aj autá, z ktorých by vám vo sne nenapadlo vytvoriť niečo podobné. A predsa existujú...

Aj známy VW Golf staršieho dáta sa dostal pod nôž úpravcom stavajúcim limuzíny. Dokonca niekoľkým. Tu sú výsledky ich snaženia.

  

Ani športové autá nie sú sväté. Napríklad taký Chevrolet Camaro. Limuzína ide vytvoriť prakticky zo všetkého. 

 

Hlavným účelom taxíku je prakticky odviesť zákazníkov aj batožinu. Tento kus je ale trochu menej praktický, no za to máte radikálne viac miesta na nohy...

  

Nevieme síce, či je tento Nissan Leaf prvá predĺžená elektrická limuzína, no veľa ich zrejme nebude. 

A zrejme ani tých hybridných. Jedným z nich je minimálne táto Toyota Prius. A nie, nejde o „fotošop".

 

Keď sa pokúšate postaviť limuzínu, je celkom dobrý nápad začať s niečím relatívne veľkým. Nielen to robí nasledujúce Mini netradičnými. 

Na záver tu máme komunistickú klasiku, ktorá predstavovala jednoduché ľudové vozidlo. Myšlienka predĺženej limuzíny na jeho platforme je celkom zaujímavá, nakoľko karoséria Trabantu nie je úplne tradičná. Očividne to nie je nemožné. 

A na úplný záver pridávame video pánov z Topgearu, ktorí sa pokúsili vytvoriť takéto limuzíny na vlastnú päsť. Ich výtvory naozaj stoja za to: extra dlhý Fiat Panda, športové MG s motorom v strede a dve predné časti áut privarené o seba.

Autor: Automix.sk

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme

Ďalšie články zo sekcie Revue