ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

FOTOŠPECIÁL: Zo špinavých áut umelecké diela

28.2.2017 | Revue

Umy ma. Tak znie najčastejšie nápis vytvorený „vtipnými" okoloidúcimi na stojacom špinavom aute. Niektorí sa ale pri takýchto autách pozastavia na dlhšie a výsledok ich „čarbania do špiny" môžeme často označiť ako umelecké dielo. Dnes si predstavíme niekoľko takýchto umelcov.

Robert Burden

Anglický vodič autobusu menom Robert Burden si zrejme nezaslúži, aby sme ho vďaka jeho hlavnému povolaniu škatuľkovali čisto do sféry dopravy. Okrem jazdy autobusom totiž po východnom Londýne rozsieva „špinavé umenie". Používa na to cudzie zaparkované autá. Drvivou väčšinou sa stretáva s extrémne pozitívnymi reakciami. A za 70 libier vám tento autobusár / absolvent fotografickej školy pokreslí aj vaše auto.

 

 

Umelci „bez mena"

Hoci sa o Číne a režime tam panujúcom vraví všeličo, je krásne vidieť, že v ľuďoch neumiera kreatívny duch. Tento čínsky motorista dokazuje svoje umelecké schopnosti pravidelne na zadnom skle svojho vozu.

 

Mladá slečna sa zas pustila do podobizne Marylin Monroe na zadných dverách Volkswagenu Golf.

 

 

Neznámy autor sa „vybúril" aj na tejto dodávke. Podľa auta a kresby tipujeme ako krajinu pôvodu Rusko alebo jeden z okolitých štátov.

 

Tieto siluety nemusia byť známe každému, no ide o štyroch členov skupiny Beatles vo filme Help!

 

Scott Wade

Američan Scott Wade nikdy neodolá špinavému oknu. Pritom to celé začalo jednoducho. Cesta k jeho domu je dlhá jeden a pol míle a po každom prejazde sa na zadné sklo auta nalepí špina. Scottovi ako umelcovi to nedalo a tak začal hľadať správne techniky, ako na auto nakresliť viac ako len „Umy ma".

Pod článkom nájdete video Scotta v akcii. A v galérii nájdete ďalšie fotografie z dielne „špinavých umelcov".

Autor: Automix.sk

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme

Ďalšie články zo sekcie Revue