ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Android Auto sa čoskoro dostane aj na Slovensko

13.3.2017 | Novinky

Hoci nie je systém Android Auto stále dostupný u nás na Slovensku, dozvedeli sme sa čas jeho povolenia v našich končinách.

V nových autách sa infotainment systémy s veľkými displejmi stávajú stále bežnejšími. Väčšina nových systémov podporuje funkcie menom Apple CarPlay a Andorid Auto, ktorých úlohou je funkčne prepojiť váš infotainment systém so smartfónom. Ak napríklad nemáte v aute navigáciu, môže vám ju suplovať tá vo vašom telefóne s iOS alebo Androidom. Bude sa zobrazovať priamo na displeji infotainment systému auta. Takto môžete ušetriť napríklad peniaze za často (viac ako tísíceurovú) vstavanú navigáciu.

 
 Andorid Auto


Zatiaľ čo CarPlay funguje bez väčších problémov už vyše roka aj u nás, situácia s Android Auto nie je taká jednoduchá. Systém už hardvérovo podporuje väčšina svetových výrobcov automobilov a infotainment systémov a po hardvérovej aj softvérovej stránke tak systému nič nebráni vo fungovaní. K jeho využitiu by vám mal stačiť telefón s Androidom 6 káblom prepojený s kompatibilným infotainment systémom.

 
 Andorid Auto


Napriek tomu, že sa výrobcovia chvália podporou tohto systému, pravdou je, že ho k dnešnému dňu jeho tvorca (Google) povolil len v 8 Európskych krajinách - Rakúsko, Francúzsko, Nemecko, Írsko, Taliansko, španielsko, Švajčiarsko a Veľká Británia. O jeho povolení na Slovensku sme zatiaľ správy nemali. Až doteraz.

Na slovenskej prezentácii faceliftovaného Seatu Leon sme sa totiž dozvedeli, odkedy budú môcť systém používať aj slovenskí majitelia smartfónov s Andoridom. Má sa tak údajne stať tento rok v lete (jún / júl).

Pod článkom nájdete video s ukážkou systému Android Auto.

Autor: Daniel Krnáč

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme