ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Európskym autom roku sa stal Peugeot 3008

7.3.2017 | Novinky

Jediným dôstojným súperom pre novú 3008-ku bola v očiach medzinárodných porotcov len Alfa Romeo Giulia

Európskym autom roka a víťazom rovnomennej ankety, známej skôr pod skratkou COTY, teda Car of the Year sa stal s veľkým náskokom Peugeot 3008. Tak v podstate zopakoval triumf svojho menšieho kolegu s označením 308, ktorý v tejto ankete zvíťazil v roku 2014.

 
 Peugeot 3008 zopakoval úspech modelu 308 z roku 2014 (Foto: Peugeot)


Vybraný bol spomedzi siedmych finalistov, ktorých určila medzinárodná porota 58 automobilových novinárov z 22 krajín ešte v minulom roku z pôvodného širšieho výberu, kam sa dostalo tridsať nových modelov.

Všetky museli prísť s nejakou výraznou inováciou, boli na ne kladené vysoké nároky v oblasti kvality, dizajnu aj bezpečnosti a v neposlednom rade museli vyhovieť aj prísnym ekologickým nárokom.

 
 Jediným vážnym súperom peugeotu bola tento rok Alfa Romeo Giulia (Foto: COTY)


Nová 3008-ka tento rok bola naozaj suverénna - až 21 novinárov ju totiž dosadilo na prvé miesto. Zabodovala nielen svojim kompletne prepracovaným vzhľadom, keď sa z dizajnovo nevýrazného MPV pretransformovala do podoby imidžového menšieho SUV.

Okrem toho zabodovala inovatívnym a technologicky progresívnym interiérom, veľkým kufrom, vysokou mierou bezpečnosti a v neposlednom rade ekológiou, na trh totiž príde aj hybridná verzia, ktorá sa bude dať nabíjať zo zásuvky - plug-in.

Autor: Martin Domček, pluska.sk

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.