ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Vlaky budú opäť jazdiť do Plaveckého Podhradia a z Medzilaboriec do Łupkówa

27.2.2017 | Novinky

Od konca apríla začnú po viac než štrnástich rokoch znovu premávať do Plaveckého Podhradia. V letesa po siedmich rokoch vrátia aj na trať medzi Medzilaborcami a poľským Łupkówom.

Víkendové vlaky zo Zohora do Plaveckého Podhradia budú priamym pokračovaním osobných vlakov na trati Záhorská Ves - Zohor, kde už v súčasnosti jazdia. Súčasťou vlaku bude aj vozeň na prepravu bicyklov.

Spoje na regionálnej trati budú zaradené do Integrovaného dopravného systému BSK, takže cestujúci v nich využijú aj prestupné lístky na prímestské autobusy a bratislavskú MHD. Vlaky Zohor - Plavecké Podhradie budú jazdiť v soboty a nedele od 29. apríla do 1. októbra. 

 
Tuistické ciele ako  Plavecký hrad, ale aj Pohanská, Vápenná (Roštún) a Skalnatá sa opäť stanú dostupnými vlakom, dokonca aj pre cyklistov (Foto: plpodhradie.sk)


Vlakové spojenie Medzilaborce - Łupków bude v prevádzke počas víkendov od 1. júla do 3. septembra. Vlaky budú premávať priamo z poľských miest Sanok a Rzeszów. V súčasnosti je možné cestovať vlakom cez spoločnú hranicu medzi Slovenskom a Poľskom len na Kysuciach osobnými vlakmi Čadca - Zwardoń. Diaľkové vlaky a priame nočné vozne spájajúce Maďarsko, Bratislavu a Poľsko jazdia cez Českú republiku.

Prvá pravidelná zmena cestovného poriadku prináša aj ďalšie úpravy. Pre modernizáciu traťového úseku medzi Žilinou a Dolným Hričovom budú posunuté časy dvoch rýchlikov a ôsmich regionálnych vlakov na trase Žilina - Bratislava a späť. Odchádzať zo Žiliny budú skôr než teraz alebo prichádzať neskôr.

Bude tiež potrebné nahradiť autobusmi šesť prímestských vlakov na trase Žilina - Púchov. Nedeľný posilový rýchlik Chopok z Košíc do Bratislavy bude mať zmenené časy odchodov a príchodov v úseku Nové Mesto nad Váhom - Bratislava hl. st.

Autor: SITA (redakčne upravené)

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.