ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Vojaci odmietli postaviť pontónový most cez Ružín

23.2.2017 | Novinky

Podľa odôvodnenia by bol vraj málo bezpečný, drahý a vojaci aj tak nemajú čas ho stavať

Ministerstvo obrany SR odpovedalo na žiadosť prednostu Okresného úradu Košice a predsedu Krízového štábu Košického kraja Jozefa Lazára, ktorý žiadal o stanovisko k vybudovaniu pontónového mosta ako náhradného premostenia vodnej stavby Ružín počas rekonštrukcie súčasného mosta. Lazár dnes na zasadaní informoval členov krízového štábu, že ministerstvo zaujalo negatívne stanovisko.

 
 Most na ceste cez Ružín má 50 rokov, uzavretý je od 24. decembra minulého roku (Foto: vucke.sk)


Vychádzajúc zo záverov rekognoskácie a výsledkov analýzy Ministerstvo obrany SR oznámilo, že s prihliadnutím na riziko ohrozenia bezpečnosti pri používaní náhradného premostenia alebo prepravy, vzhľadom aj na závislosť od vplyvov počasia, vysokú finančnú náročnosť a obmedzenie plnenia úloh ozbrojených síl SR v rámci domáceho ako aj medzinárodného krízového manažmentu a prioritných úloh, ktoré im vyplývajú zo zákona, požiadavke na vybudovanie pontónového mosta nemožno vyhovieť.

Most na ceste cez Ružín má 50 rokov a zabezpečoval cestnú dopravu z Košíc smerom do obce Opátka, smerom do Gelnice a ďalších obcí Hnileckej doliny, ako aj Spiša. Statik vzhľadom na havarijný stav mosta odporučil, aby bola premávka cez most uzavretá od 24. decembra minulého roku.

Odvtedy je cestná osobná a nákladná doprava možná len po obchádzkových trasách, čo komplikuje život tisíckam obyvateľov v tomto regióne.

Autor: SITA, redakčne upravené

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.