ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Na východe chcú opraviť takmer 130 km ciest. Tieto projekty sú najdôležitejšie

20.2.2017 | Novinky

Košický samosprávny kraj (KSK) požiada o poskytnutie nenávratných finančných prostriedkov na päť projektov s nákladom vyše 18 miliónov eur

Košický samosprávny kraj (KSK) v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu podá do februárového hodnotiaceho kola, ktoré má uzávierku 28. februára, žiadosti o nenávratný finančný príspevok na päť projektov.

Na základe nich sa majú opraviť cesty druhej triedy v celkovej dĺžke 130 kilometrov s celkovým nákladom 18,252 milióna eur. Uznesenie o tom schválili poslanci na dnešnom rokovaní zastupiteľstva KSK. Zastupiteľstvo rozhodlo, že KSK zabezpečí peniaze na spolufinancovanie vo výške 339 744 eur.


 
 Rekonštrukcia mosta cez Ružínsku priehradu je riešená samostatne, mimo uvedených projektov (Foto: www.vucke.sk)


Z finančného, ale aj technického hľadiska jedným z najnáročnejších projektov bude rekonštrukcia cesty druhej triedy hranica okresov Košice - Košice okolie po Spišské Vlachy v dĺžke takmer 26 kilometrov vrátane piatich mostov, v čom nie je zahrnutá rekonštrukcia mosta cez Ružínsku priehradu, cez ktorý je doprava uzavreté pre havarijný stav. Projekt si vyžiada náklady takmer osem miliónov eur.

Druhým veľkým projektom je rekonštrukcia cesty druhej triedy v úseku Michalovce - Veľké Kapušany- Kráľovský Chlmec s celkovou dĺžkou 45,2 kilometra za vyše štyri milióny eur. Opraviť sa má aj cesta Michalovce - Sobrance v dĺžke 32,5 km s celkovým nákladom 2,491 milióna eur a cesta Moldava nad Bodvou - Jasov - Košice v dĺžke 26,7 km s celkovým nákladom 3,913 milióna eur.

Autor: SITA

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.