ATLAS.SK: Utorok, 28.3.2017
meniny má Soňa

Popularita autovlakov stúpa - vlani sa v nich prepravilo vyše sedemnásťtisíc vozidiel

13.2.2017 | Novinky

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) zvyšuje prepravu áut vo svojich autovlakoch. V minulom roku bolo takto prevezených celkovo 17,3 tisíca vozidiel, z toho 1 350 motoriek, a zároveň viac ako tridsaťtisíc osôb.

Na jedno vozidlo možno prepraviť päť cestujúcich. Ako národný osobný vlakový dopravca v pondelok informoval, celkový počet prepravených vozidiel medziročne stúpol o tisícšesťsto kusov, respektíve o desať percent. Ide o vnútroštátnu železničnú prepravu vozidiel medzi Bratislavou a Humenným a medzinárodnú prepravu na trase Humenné - Košice - Poprad - Praha a späť.

 
 Medziročne sa autovlakmi prepravilo približne o 10 percent viac áut a motoriek (Foto: Slovakrail.sk)


Denne na týchto trasách premáva osem autovlakov a ďalšie dva vo vybrané dni. ZSSK zaznamenala aj nárast počtu prepravených vozidiel v medzinárodnej preprave s Českými dráhami. K celkovému nárastu prepravených vozidiel výrazne prispelo zavedenie trasy z Humenného do Prahy v októbri 2015. Domáca preprava vozidiel medzi Bratislavou a Humenným medziročne vzrástla o 30 %, teda o tristo vozidiel. 

Vo vnútroštátnej preprave vozidiel bola vlani od septembra a v medzištátnej preprave od decembra zavedená aj preprava trojkolesových a štvorkolesových motoriek.

Autor: SITA

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Novinky