ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

NDS: Pribudne štvorprúdová cesta Senec – Bratislava a dva nové obchvaty

7.2.2017 | Novinky

Cesta medzi Sencom a Bratislavou bude mať najnovšie štyri pruhy. Okrem toho sa chystajú aj sa aj dva obchvaty.

Národná diaľničná spoločnosť oznámila, že cesta I/61 sa medzi Bratislavou a Sencom rozšíri na štyri pruhy. „Úsek pôvodnej cesty I/61 Bratislava - Senec v dĺžke 13,8 km sa má rozšíriť na štyri jazdné pruhy," píše v tlačovej správe Národná diaľničná spoločnosť. „Komplexnú investorskú prípravu rozšírenia starej seneckej si od nás listom vyžiadal minister dopravy a výstavby. Spolu s výstavbou bratislavského obchvatu D4 bude rozšírenie starej seneckej cesty súčasťou komplexného riešenia dopravnej situácie v bratislavskom regióne." Štvorprúdová cesta by mala viesť od bratislavských Vajnor až po Senec.

 
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj
 Ilustračný obrázok


Okrem toho sú naplánované aj dva ďalšie obchvaty - v Komárne a Krupine. Obchvat Komárna (cesta I/64) sa má „realizovať v štvorpruhovom usporiadaní s dĺžkou 7,2 km" a napojí sa na nový most, ktorý sa začal stavať v roku 2016. Obchvat Krupiny (cesta I/66) „v dvojpruhovom variante bude merať 11,03 km" a tvorí súčasť rýchlostnej cesty R3, ktorá je v príprave.

Autor: Daniel Krnáč
Zdroj: NDS


 

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.