ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Ford: Elektromotory pôjdu do Mustangu, F-150 a ďalších 11 modelov. Všetko do roku 2020

5.1.2017 | Novinky

Najbližších 5 rokov sa do ponuky Fordu chystá až 13 modelov s elektrickým pohonom. Nemajú chýbať ani legendárne modely, ktoré boli donedávna poháňané motormi V8.

Presne tak. Elektromotory sa majú dostať aj do legendárnych amerických modelov ako Ford F-150, či dokonca do ikonického Mustangu. Tieto modely sa majú na trhu objaviť v roku 2020. V roku 2018 však Ford chystá predstavenie modelu Transit Plug-in hybrid.


Elektrifikácia neminie ani ikonických "žrútov" ako sú Mustang, alebo Ford F-150 predávaný výhradne v USA


Schopnosti a funkcie hybridných modelov majú byť doplnené o niekoľko vymožeností. Ford síce plánuje pre Mustang ponúknuť rovnaký výkon ako v prípade verzie V8 (no s omnoho lepším krútiacim momentom), pick-up F-150 bude môcť slúžiť aj ako generátor elektriny.

Medzi ďalšie elektrické modely má taktiež patriť malé plne elektrické SUV. Ford plánuje model s ešte nešpecifikovaným menom ponúkať v Amerike, Ázii a na európskom trhu. Dojazd malého elektrického SUV by mal dosiahnuť 480 kilometrov a značka plánuje pre model funkciu bezdrôtového nabíjania.

Autor: Viktor Baláž

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.