ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

EsaVox Lamborghini: Tieto peniaze by ste za audiosústavu nedali

7.12.2016 | Novinky

Svet je plný absolútnych zbytočností. Pokiaľ vám však 6,5 litrové Lamborghini Aventador nepríde ako dostatočná zbytočnosť, bolonská značka vyrobila pre svojich majetných fanúšikov audio systém. Samozrejme, je bláznivo drahý. Čo iné by sme od Lamborghini aj čakali.

V Saint'Agate síce vedia postaviť hlučné veci čo znejú fantasticky, no v tomto prípade ide o úplne iné audio. Lamborghini v súvislosti s návrhom audio systému oslovilo firmu iXOOST. Z tejto spolupráce vznikla excentrická dokovacia stanica s reproduktorom. Netreba však tri krát spomínať, ktorým modelom bol inšpirovaný dizajn zaujímavej hračky.
Konštrukcia sa skladá z dielov, ktoré boli použité na skutočnom Lamborghini Aventador. Nechýbajú luxusné materiály ako drevo a uhlíkové vlákna. Čerešničkou na torte sú samozrejme samotné koncovky výfukového systému, ktoré sú navlas rovnaké s tým skutočným na talianskom superšporte. Taktiež nechýba štartovacie tlačidlo, ktoré prebudí audio systém k životu.
Okrem dokovacej stanice pre produkty Apple sú k dispozícii možnosti konektivity cez Bluetooth 4.0, alebo pokiaľ odmietate žiť v modernej dobe, systém obsahuje vstup aj pre AUX kábel. Čo sa týka čísiel, na bluetooth reproduktor sú celkom pozoruhodné. 15 palcový subwoofer sa stará o to, aby vaša bránica dostala poriadne zabrať a vrchným polohám zvuku dominujú jednopalcové výškové reproduktory Mylar. Dvojica predzosilňovačov sa stará o zásobovanie subwooferu (200W) a zvlášť zvyšku systému (600W).
Samozrejme, ide o Lamborghini a iXOOST ich na milióny chŕliť nebude. S tým súvisí aj cena. Za EsaVox Lamborghini Bluetooth Speaker si značka pýta čiastku, ktorá zľahka prevyšuje hodnotu 24 000 eur. Auč!!!

Autor: Viktor Baláž

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.