ATLAS.SK: Pondelok, 27.3.2017
meniny má Alena

Poznáme ceny faceliftovanej Octavie, ani pri nej nebude chýbať verzia na plyn

7.12.2016 | Novinky

Výrazne prepracovaná Octavia sa bude dať kúpiť už za 14 990 eur, navyše s predĺženou zárukou na 5 rokov alebo do 100 000 km

Aby sme boli presní - nová Octavia štartuje na Slovensku s cenou 14 990 eur vo výbave Active s motorom 1,2 TSI s výkonom 63 kW a 5-stupňovým manuálom. Verziu kombi je už možné objednať s príplatkom 850 eur vrátane strešného nosiča.

 
 Nová Octavia s delenými prednými svetlami


Štandardom je LED denné svietenie, LED zadné svetlá a predné hmlové svetlomety. Nechýba prepracovaný infotainment so 6,5-palcovým farebným dotykovým displejom, USB portom, slotom na SD karty a 4 reproduktormi. Samozrejmosťou je klimatizácia, chladená schránka pred sedadlom spolujazdca, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, palubný počítač, trojramenný kožený volant, elektrické ovládanie okien vpredu alebo elektricky nastaviteľné a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá. Spotrebu pomôže znížiť aj štandardne ponúkaný Štart-Stop systém.

 
 Cenník novej Octavie


Octavia je k dispozícii s piatimi benzínovými motormi TSI a štyrmi dieslovými motormi TDI. Agregáty majú zdvihový objem od 1,0 do 2,0 litra, výkonnostné spektrum začína na 63 kW (84 k) a končí pri 135 kW (184 k). Pre všetky agregáty okrem základnej motorizácie je k dispozícii okrem manuálnej prevodovky aj šesť alebo sedemstupňová prevodovka DSG. Pre motory 1,8 TSI a 2,0 TDI ponúka Škoda aj pohon všetkých kolies 4×4 a voliteľný Adaptívny podvozok (Dynamic Chassis Control (DCC)), ktorý umožňuje meniť charakteristiky posilňovača riadenia a tlmičov v režimoch Comfort, Normal a Sport. 

 
 Nová Octavia, modelový rok 2017


Pokiaľ ide o vyššie výbavové stupne, tak Ambition začína na cene 16 290 € s benzínovým motorom 1,2 TSI 63 kW a päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Základnou motorizáciou pre výbavu Style je moderný benzínový agregát 1,0 TSI 85 kW so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a cenou 19 400. Pre fajnšmekrov určená vrcholná výbava L&K bude k dispozícii od 27 280 eur s motorom 1,8 TSI 132 kW a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.

„Plynová" verzia G-TEC využíva motor 1,4 TSI (81 kW), ktorý možno spojiť so šesťstupňovou manuálnou a sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

Autor: md

 

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.