ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Hyundai postupne skončí s označovaním začínajúcim na "i"

19.7.2016 | Novinky

Hyundai pred niekoľkými rokmi prišiel s označením „i", aby oddelil starú éru značky od novej. Táto stratégia však pomaly končí a na radu sa dostávajú klasické mená vozov.

Hyundai mal síce v portfóliu modely ako Tucson, no dominantnú časť ponuky tvorili vozy ako i20, i30, alebo ix55. Kórejská automobilka sa však domnieva, že tento systém značenia nebude najlepším krokom do budúcna. Príkladom môže byť navrátenie názvu Tucson, nástupcovi modelu ix35. Nové Santa Fe sa malo pôvodne volať ix45, no značka zostala pri pôvodnom mene, aj napriek zabehnutému značeniu.


Hyundai ix35


Zástupcovia značky si nie sú istí, že by sa označenie chytilo hlavne na trhu v Európe. V značení sa udejú postupne zmeny späť ku klasickým názvom. Model i30 si však svoje značenie ponecháva, no nástupca i40 by sa mohol vrátiť k staršiemu označeniu Sonata. Akokoľvek, značenie s predponami „i", sa začnú pomaly z portfólia značky vytrácať.

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.