ATLAS.SK: Pondelok, 27.3.2017
meniny má Alena

Aliancia Rrenault-Nissan-Mitshubishi má vyrobiť viac áut, než Toyota

29.6.2016 | Novinky

Mitsubishi nezažíva zrovna šťastné obdobie a to všetko kvôli škandálu s meraním spotreby paliva. Aliancia Renault-Nissan má však onedlho prevziať kontrolný balík v japonskej automobilke. Takýto kolos by mohol vyrobiť v budúcnosti až cez milión áut.

Automobilka Nissan kúpila 34% akcií rovnako japonského Mitsubishi. Pokiaľ pôjde všetko podľa plánu, toto spojenie by mohlo z aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi spraviť druhého najväčšieho výrobcu osobných a úžitkových áut na svete.
Portál Automotive News informuje, že aliancia RNM by mohla už od roku 2017 predbehnúť Toyotu na druhej priečke, ktorá na základe odhadov analytickej spoločnosti LMC Automotive, vyrobí ročne až 10,8 milióna osobných a ľahkých úžitkových vozidiel. RNM má v tomto období vyrobiť až o 1,2 milióna áut viac, než Toyota. Na prvom mieste by sa mal aj v budúcnosti držať nemecký Volkswagen.

Pre Mitsubishi však krušné chvíle rozhodne nekončia. Postupom času sa prichádza na stále viac modelov, pri ktorých automobilka podvádzala v súvislosti s meraním a udávaním spotreby. Automobilka Nissan by mohla údajne zvážiť odstúpenie od dohody, práve na základe spomínaného škandálu. Definitívne rozhodnutie a následné prevzatie má padnúť v októbri tohto roku.

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.