ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

VÝBER TÝŽDŇA: Šesťkolesový ZiL, Renault Talisman s cenami a najsilnejší diesel od BMW

22.5.2016 | Novinky

Šialení Arabi na SUV, Renault Talisman Gran Tour s cenami a najvýkonnejší diesel od BMW. Šesťkolesový ZiL s nešťastným osudom, bicyklovanie v autobuse a prvá časť seriálu o automobilových nezmysloch. Vitajte pri výbere týždňa na stránkach Automixu.

VIDEO: Ako si so svojim SUV koledovať o problémy


Balansovať s terénnym autom vo vysokej rýchlosti na dvoch kolesách zrejme nie je vaša predstava o zábave. U niekoho však zrejem áno. Nie vždy to však skončí dobre.

 

Nový Renault Talisman Grandtour začína od 24 490 eur


Nové kombi segmentu D od francúzskej automobilky Renault už kúpite aj na Slovensku. Jeho cena sa začína na úrovni 24 490 eur za naftový štvorvalec. Je to presne o tisíc eur viac než stojí sedan. Najdrahšou verzia je Initiale Paris s motorom 1,6 dCi EDC a stojí 38 390 eur.

BMW predstavilo najvýkonnejší sériový diesel, aký doteraz vyrobilo


Najvyšší výkon novej pohonnej jednotky je 294 kW (400 k), krútiaci moment vrcholí hodnotou 760 Nm.

 

ZiL-132 6x6: Ruský neporaziteľný nákladiak, po ktorom zostali len fotografie


Z akej inej krajiny by mohlo toto monštrum pochádzať, než z Ruska? ZiL -132 6x6 mal unikátny pohon všetkých kolies a vpred ním hýbal masívny motor V8. Taktiež malo toto monštrum pár fínt, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani dnešný off-road.

Bicyklovanie v autobuse: najväčšia sprostosť či geniálny nápad?


Chcete do práce prísť na bicykli ale nechcete zmoknúť či nechať sa zraziť? Predstavujeme vám autobus s rotopedmi.

 

 

Zdroj: www.vox.com
20 najväčších automobilových nezmyslov, ktorým ľudia veria! (1.časť)


Poznáte to. S kamarátmi sedíte na pive minú sa témy, konšpiračné teórie ste už prebrali, baby tiež, na rad prídu automobilové témy. Od čisto technických až po teoretické. Prinášame zoznam najčastejších omylov a dezinformácií...

 

Autor: Viktor Baláž

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.