ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

VIDEO: Genesis New York koncept - Hyundai si trúfa na BMW 3

25.3.2016 | Novinky

Kórejská automobilka Genesis patriaca do koncernu Hyundai zrejme naznačila vzhľad budúceho modelu G70. Sily si má zmerať napríklad s BMW radu 3.

Novovzniknutá značka Genesis, ktorá je prémiovou značkou Hyundaiu, prišla najprv s vlajkovou loďou, modelom G90. Nový koncept však naznačuje, že sa v blízkej budúcnosti dočkáme ďalšieho sedanu. Pri tvorení názvu konceptu pre autosalón v New Yorku však mohol Genesis o niečo viac popustiť uzdu fantázii. Skúste si tipnúť, ako sa volá nový koncept značky Genesis? Nie, je to „New York Concept". Nápadité.

 
 Hyundai New York Concept


Odhliadnuc od názvu, samotné auto vyzerá mimoriadne atraktívne. Jeho dizajn mal na starosti Luc Donckerwolke, teda chlapík čo kreslil Lamborghini Murcielago a Gallardo. Štúdia naznačuje vzhľad nového kórejského konkurenta menších prémiových sedanov. Teda aj konkurenta nášmu obľúbenému BMW radu 3 či Mercedesu-Benz triedy C. A to by znamenalo konkurenta aj pre BMW M3. Zatiaľ však informácií nie je veľa. V štvormiestnom interiéri nájdete 21 palcový „lietajúci" ohnutý 4K displej, ktorý zobrazuje dáta pre vodiča aj posádku.

Pohon je hybridný. Pod kapotou sa nachádza 2,0 litrový benzínový turbodúchadlom prepĺňaný štvorvalec s výkonom 180 kW / 245 k a krútiacim momentom 353 Nm. Kombinovaný je s osemstupňovou automatickou prevodovkou. O elektrickej časti hybridného ústrojenstva zatiaľ automobilka neprezradila nič. Ani výkon, ani umiestnenie elektromotora, prípadne elektromotorov. 

 
 Hyundai New York Concept


Čo sa konceptu auta týka, pri pohľade na vzdialenosť prednej nápravy od predného skla má tento model pozdĺžne umiestnený motor vpredu a s veľkou pravdepodobnosťou pohon zadnej nápravy alebo oboch náprav. To by koncepčne korešpondovalo s už existujúcim modelom Genesis G90. Ako bude vyzerať reálny produkčný model s označením G70 však zatiaľ netušíme. Ani časový horizont jeho príchodu na trh.

Pod článkom nájdete ďalšie obrázky a propagačné video s konceptom.

Autor: Daniel Krnáč

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme