ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Lotus predstaví v Ženeve dvojicu noviniek

25.2.2016 | Novinky

Lotus po kratšej odmlke prichádza s dvojicou noviniek pre ženevský autosalón. Jednou z nich bude podľa všetkého Evora 400 Roadster. Čo bude druhou novinkou si neodvážime ani zatipovať.

Lotus posledných niekoľko rokov nepripomína zrovna prototyp úspešnej spoločnosti. Donekonečna odsúvaný návrat legendárneho Espritu, predaj divízie Formule 1 s podpriemernými výsledkami Renaultu, či momentálny stav účtovníctva v červených číslach.


Lotus Evora 400 Roadster (približná podoba)


Podvozkoví čarodejníci sa však zdvíhajú zo zeme a na autosalón v Ženeve sľubujú dvojicu noviniek. Šéf automobilky Jean.Marc Gales a ani komunikačné oddelenie zatiaľ nepustili do sveta žiadne bližšie informácie. Teoreticky by sme však po vlaňajšej premiére modelu Evora 400 mohli očakávať verziu s otvorenou strechou.

Druhá novinka je jasná už o niečo menej. Pokiaľ by Lotus pripravoval úplne nový model, na svete by boli už prvé náznaky, či špekulácie. Podľa všetkého však pôjde o okruhovú verziu modelu Evora, či Exige so 400 koňovým motorom V6. Pokiaľ sa chystáte na ženevský autosalón, Lotus privezie okrem dvojice noviniek aj okruhové zbrane 3-Eleven a Elise Cup 250. Náhlym znovuzrodením modelu Esprit by nás Lotus rozhodne nesklamal.

Autor: Viktor Baláž

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.