ATLAS.SK: Pondelok, 27.3.2017
meniny má Alena

Elektromobil Opel Ampera-e má prísť v roku 2017

16.2.2016 | Novinky

Budúci rok predstaví Opel nový elektromobil. Ponesie (mierne mätúce) označenie Ampera-e a už teraz o ňom vieme veľa vecí.

Keď predstavili General Motors nový elektromobil Chevrolet Bolt, bolo len otázkou času, kedy sa dostane do Európy so znakom Oplu. Odpoveď už poznáme - v roku 2017 a ako model Ampera-e. S pôvodným hybridným Oplom Ampera však nemá nič spoločné.

 
 Opel Ampera-e


Hoci Opel neprezradil oficiálne detaily, vieme, že sa nebudú príliš líšiť od Boltu. Ten poháňa vpredu umiestnený elektrický motor s výkonom 150 kW / 200 k a krútiacim momentom 360 Nm prenášajúci silu na predné kolesá. Na stovku má dokázať akcelerovať približne za 7 sekúnd a jeho dojazd je vyše 320 kilometrov. Vďaka 60 kWh li-ion batérii pozostávajúcej z 288 článkov rozdelených do 5 sekcií. Spolu vážia 435 kilogramov.

Cenu Opel Ampera-e zatiaľ nepoznáme, vieme však približnú sumu za Chevrolet Bolt - od 38 000 dolárov bez štátneho cenového zvýhodnenia. Predpokladáme, že cena európskej verzie bude podobná alebo mierne vyššia.

Autor: Daniel Krnáč

 

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.