ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Dizajn nového SUV od Seatu odhalený vďaka infotainmentu

2.2.2016 | Novinky

Na prvé produkčné SUV od Seatu čakáme už niekoľko rokov. Španielska novinka by sa mala predstaviť na nadchádzajúcom autosalóne v Ženeve a vďaka snímku z infotainmentu máme celkom presnú predstavu, ako bude vyzerať.

Seat naznačoval výzor svojho prvého SUV už niekoľko krát. Koncepty Tribu, IBX a 20v20 naznačovali už od roku 2008 podobu nového SUV od španielskej značky. V najbližších rokoch plánuje automobilka vypustiť na trh pod svojím logom až dva modely do ľahkého terénu. Menšie z SUV by malo zdieľať platformu Škody Yeti a väčšie údajne odvezie až 7 pasažierov. Snímka pochádza z fóra českého Octavia Clubu a odhaluje menší z chystaných modelov.


Nové SUV od Seatu odhalené


V zábavno-informačných systémoch koncernu Volkswagen sa pri obrazovke spotreby paliva zobrazuje náhľad auta podobný tomu, v ktorom sedíte. Dizajnérsky jazyk značky je na novinke celkom evidentný a vôbec nie je šokujúce, že nové SUV od Seatu vyzerá práve takto.

Seat svoje prvé SUV potrebuje ako soľ. Všetka konkurencia vrátane koncernových súrodencov je už autami do ľahšieho terénu vybavená. Čo sa týka špecifikácie a použitej techniky, pri konzervatívnom prístupe koncernu VW môžeme rátať s motormi spoločnými pre Volkswagen, či Škodu a so základným pohonom predných kolies. Ak by bol nový model skutočne predstavený na ženevskom autosalóne, začiatok predaja môžeme odhadovať na okolie konca roka 2016.

Autor: Viktor Baláž

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.