ATLAS.SK: Pondelok, 27.3.2017
meniny má Alena

EXKLUZÍVNE: Nový Opel Insignia! Máme prvé informácie!

27.1.2016 | Novinky

Prichytili sme prototyp nasledujúceho Opel Insignia. Čo prinesie a kedy sa jej dočkáme?

Aktuálna Insignia je v portfóliu Oplu zaradená od roku 2008. Nasledujúca generácia sa predstaví v roku 2017, my sme ju zachytili počas testovania v Rakúsku. Výrazne maskovaný prototyp však nezakryl niektoré črty ako napríklad tretie okienko za zadnými dverami, ktoré naznačuje nárast rozmerov nástupcu.

 
 Maskovaný prototyp Opel Insignia


Nová Insignia bude mať rázvor predĺžený o 10 cm, je celkové rozmery narastú o 15 centimetrov. Naznačuje to fakt, že Opel chce posunúť tento model do strednej triedy a konkurovať tak modelom Škoda Superb, Volkswagen Passat či Renault Talisman, ktoré taktiež výrazne narástli. V tomto smere je vidieť úspech modelu Superb, ktorý nastavil trend veľkorysej priestorovej ponuky na zadných sedadlách. Kedysi sa o podobný koncept pokúšal aj Opel modelom Signum, karoséria typu hatchback však pokus o prémiový charakter napokon zdiskvalifikovala.  

Dizajn je inšpirovaný konceptom Opel Monza z roku 2013. Z fotografií usudzujeme, že za zadnými dverami pribudne malé okno, štylistický prvok, ktorým sa bude nová Insignia vytvoriť dojem štvrodverového kupé á la Mercedes-Benz CLS. Vnútri ponúkne nový model výraznme viac priestoru vo všetkých smeroch. Prémiový charakter nesmie podľa vyjadrení automobilky ovplyvniť úžitkové paramaetre auta.

Nové materiály a využitie vysokopevnostnej tenkostennej ocele umožnilo konštruktérom znížiť hmotnosť novej generácie o úctyhodných 200 kilogramov.

 
 Maskovaný prototyp Opel Insignia


Interiér nového modelu má využívať mäkšie materiály, ktoré budú príjemné na dotyk. Takisto budú materiály kvalitnejšie spracované a zlícované. Nebudú chýbať ani masážne sedadlá, či čalúnenie pravou kožou.

Samozrejmosťou budú svetlomety Matrix LED s možnosťou "vyrezania" protiidúceho vozidla a zachovania maximálneho možného osvetlenia cesty. Opel nechce zaostávať ani v oblasti asistenčných systémov. Budúci majitelia môžu rátať so systémami OnStar a Connected Car, ktoré umožnia využiť internetové služby a aplikácia aj počas jazdy. 

Pod kapotou sa objavia nové troj a štvorvalcové motory, s využitím šesťvalcových motorov sa zatiaľ u novej Insignie neráta. Rovnako sa neráta ani s využitím dvojspojkových automatických prevodoviek, namiesto nich bude mať nová generácia aj naďalej klasický meničový automat. Naopak pohon 4x4 sa objaví určite. Čo sa maximálneho výkonu motora týka, tak verzia OPC poskytne maximálny výkon 400 koní.  

 

Podľa carscoops.com chce automobilka zrušiť verziu sedan a ponúkať iba liftback a kombi. Na novú generáciu si počkáme zrejme až do Frankfurtského autosalónu v roku 2017, uvedenie na trh bude nasledovať potom.

Čo myslíte: bude nová Insignia rovnako pekná ako tá aktuálna?

Autor: Daniel Krnáč, Majo Bóna

Foto: autor

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.