ATLAS.SK: Sobota, 25.3.2017
meniny má Marián

Genesis: nová automobilka Hyundaiu má dizajnéra Fabie a Octavie

5.11.2015 | Novinky

Kórejský koncern Hyundai sa rozhodol pre vytvorenie ďalšej automobilky. Z ich najvyššieho modelového radu Genesis sa stala nová značka áut.

Podobne ako vytvoril prednedávnom koncern PSA značku DS, oznámil dnes Hyundai vznik novej automobilky menom Genesis. Má údajne poskytovať „ na človeka orientovaný luxus".

 
 Logo automobilky Genesis


Pre dizajn vozidiel Genesis vzniklo nové oddelenie Prestige Design Division na čele s Lucom Donckerwolkenom. Ten kedysi navrhoval dizajn áut koncernu Volkswagen. Zodpovedný je napríklad za prvú generáciu Škody Octavia a Fabia či Lamborghini Murcielago a Gallardo.

Genesis je momentálne označenie najvyšší luxusný model automobilky Hyundai. Od decembra však štartuje program, ktorý povedie do roku 2020 k šiestim novým modelom. Nomenklatúra áut bude pozostávať z písmena „G" a dvojciferného čísla s nulou na konci. Dočkať sa tak máme modelov ako Genesis G90 či G80. Automobilka sľubuje okrem samotného luxusného auta aj „luxus' vo forme personalizovaných popredajných služieb".

Autor: Daniel Krnáč

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.